Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

rrogat

Burrat në Shqipëri kanë ”pushtetin” mbi paranë e biznesin, gratë po rrisin peshën në politikë

8 Marsi është Dita Ndërkombëtare e Gruas. Është koha për të vlerësuar arritjet e grave, për të kërkuar barazi dhe për të luftuar për...

Biznesmeni lushnjar e tepron me sinqeritetin në sy të Edi Ramës: Hajde punoni, se japim më shumë lekë sesa deklarojmë

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në jug të vendit, ku do të zhvillojë disa takime në zona të ndryshme, me përfaqësues të komunitetit dhe...

Sali Berisha tregon planin e PD kur të vijë në pushtet: Rrogat dhe pensionet do rriten dyfish

Kryetari i PD Sali Berisha, ka zhvilluar sot një takim bashkëbisedim me ekspertë, përfaqësues të biznesit dhe familjarë në lidhje me konsumin dhe çmimet...

Ekspertët kundër publikimit të pagave: Është e kundërligjshme dhe do nxisë konflikt social 

Publikimi i listës së pagave 1 herë në vit, e cila pritet të formësohet me hartimin e një nisme ligjore, ka nxitur shumë debate...

Presidenti Meta bën thirrje: T’u garantojmë të rinjve punë të mirëpaguar! 77% e tyre po ikin për shkak të rrogave të ulëta

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje punëdhënsve që të garantojnë punë të mirëpaguara për të rinjtë. Ai thotë se 77% e të rinjve duan...

Zbardhet misteri i databazës së pagave/ Ky është tekniku IT i Tatimeve që nxori të dhënat e shqiptarëve, në Polici tha se i donte...

Autori i publikimit të të dhënave të më shumë se 650 mijë shqiptarëve është një teknik IT i Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Prokuroria...

DATABAZA/ FSHZH-ja bën “rrush e kumbulla” paratë e donatorëve: Shoferi merr 1 milion, drejtorit Dritan Agolli i rritet rroga me 4 milionë për 4...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) është një nga "subjektet" që kanë të deklaruara pagan në databazën që ka rrjedhur prej ditësh në publik. Ashtu...

SKANDALI i publikimit të pagave, ironizon gazetari: Ka vende ku qeveria u rrit rrogat qytetarëve për Vitin e Ri, këtu qeveria u jep dhuratë...

Skandali i publikimit të pagave të qytetarëve shqiptarë ka ngjallur reagime të shumta, mes të cilave ka edhe ironizim të situatës. Një prej gazetarëve që...

“Është e përpunuar copa copa”, Edi Rama analizon databazën e rrogave: Mungojnë të dhëna të tjera, është punuar mbi eksportet e vjetra

Kryeministri Edi Rama teksa analizon databazën e rrogave që është bërë publike 24 orët e fundit, thotë se ajo nuk është integrale, por mbi...

“Ke ardhur të bësh zhurmuesin”, Ylli Manjani debat me zv.ministrin e Financave: 80 milion euro për sisteme elektronike dhe siguria është zero

Debat mes ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani dhe zv.ministrit të Financave Besart Kadia për publikimin e të pagave të 630 mijë punonjësve shqiptarë në...

Lajmet e fundit