Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

rroga

Ahmetaj: Sa rriten rrogat për 90 mijë punonjës të administratës publike

Duke filluar nga muaji mars, rreth 90 mijë punonjës të administratës publike përfitojnë nga vendimi i Qeverisë për rritjen e pagave. Ministri i Financave,...

Donald Trump nuk do e pranojë rrogën si president, ja sa do humbasë në vit

Donald Trump nuk do e pranojë rrogën si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Të paktën këtë gjë ka thënë ai vetë më...

“Më të mëdha se në Kosovë e Serbi”, Rama: Ja sa do rriten rrogat nga marsi i vitit të ardhshëm

Gjatë komunikimit javor, kryeministri Edi Rama ka folur edhe për rrtjen e rrogave dhe pensioneve. Rama tha se nga 1 marsi i vitit të...

Nju Jorku vendos të rrisë rrogën minimale në 15 dollarë/ora

Guvernatori demokrat i Nju Jorkut, Andrew Cuomo ka arritur një marrëveshje me dy dhomat legjislative të këtij shteti për një projketbuxhet që parashikon rritjen...

15 dollarë në orë është paga minimale në këtë shtet

Paga minimale në Kaliforni tashmë do të jetë më e larta nga të gjitha shtetet e tjera, pasi politikanët kanë arritur në një marrëveshje....

Ish-drejtori i spitalit: Rroga ditore 1800 euro. Gjykata i zhbllokon pasurinë

Ish-drejtori i spitalit “Shefqet Ndoqi” (Sanatoriumi), Rezar Oketa, po hetohet nga Prokuroria e Tiranës për një tender për blerjen e aparaturave mjekësore. ...

Lajmet e fundit