Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

rritje

Rritja e çmimt të naftës, shumë më i lartë nga sa ishte parashikuar

Sipas një raporti të ri nga ‘Barclays’, çmimet e naftës gjatë viteve të ardhshme do të jenë më të larta nga sa është menduar....

Euro pëson rritjen më të madhe që nga qershori, ja me sa u këmbye sot

Euro ka vijuar të rritet sërish në tregun vendas duke prekur nivelin e 126.05 lekëve, për herë të parë që prej qershorit të këtij...

I nxehti afrikan vjen më 1 gusht, ja sa shkon termometri

Java e parë e gushtit do të sjellë temperatura të larta në territorin shqiptar ku gjatë orëve të mesditës vlerat termike do të variojnë...

Euro pëson rritje të lehtë, ja me sa u këmbye sot

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 125.98 lekë, duke u rritur lehtë me 0.09 lekë, në krahasim...

Qytetarët i ankohen për rritje taksash, Rama publikon këtë VIDEO

E ndërsa qytetarët i janë ankuar për rritje taksash, kryeministri Rama ka publikuar një video. Në videon e publikuar pak më parë nga Rama...

Eksportet drejt Bashkimit Europian, Peleshi: Vetëm në tre mujorin e parë janë rritur me 26%

Gjatë vizitës në qarkun e Durrësit, në zonën e Shënvlashit, ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi është ndalur në një fermë, që...

Euro nuk ndal rritjen, arrin nivelin më të lartë që nga prilli, ja me sa u këmbye sot

Monedha e përbashkët Euro e ka nisur këtë javë me rritje në tregun e brendshëm të këmbimeve valutore. Sipas kursit zyrtar...

Më në fund një lajm i mirë nga Euro, ja me sa këmbehet sot

Monedha e përbashkët është rritur sot në tregun e brendshëm, pas më shumë se tre javësh që kishte shënuar rënie të fortë. ...

FMN rekomandon rritjen e taksave të naftës dhe rikthimin e tatimit tek biznesi i vogël

Në kushtet kur borxhi publik nuk po frenohet sipas zotimeve që qeveria mori në fillim të mandatit të parë për ta çuar treguesin 60...

Rritet ndjeshëm numri i udhëtarëve që përdorin transportin ajror, ja shifrat

Transporti ajror është një lloj transporti që ka filluar të frekuentohet gjithmonë e më shumë nga njerëzit. Për asrye nga më...

Lajmet e fundit