Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

rritje

Nga 6 qershori çmimet e bulmetit rriten sërish nga 10-50%, ja lista e re

Kompanitë e mëdha të përpunimit të qumështit dhe bulmetit kanë lajmëruar rritje të re të çmimeve nga data 6 qershor në të gjitha pikat...

Çmimet nuk kursejnë as bulmetrat, përpunuesit gati t’i rrisin me 12%

Industria ushqimore po përshkallëzon rritjen e çmimeve për produktet finale në tregtinë me pakicë për të reflektuar pak e nga pak kostot e larta...

Rritja e çmimit të naftës, reagon Shoqata e Hidrokarbureve: Po na sulmoni pa të drejtë, jemi në luftë!

Shoqata e Hidrokarbureve reagon për herë të parë për rritjen galopante të çmimit të naftës dhe gazit në vend. Ajo bën me dije se...

“Do jetë dita më e bukur e jetës sime”, Edi Rama premton rritje të madhe pensionesh: Plani është në tryezë!

Kryeministri Edi Rama ka dhënë pak më parë lajmin se Qeveria "Rama 3" do të bëjë një rritje të konsiderueshme të pensioneve. Vetë kryeministri...

Interpol dhe Qendra Europiane: Efektet e Covid-19, në Shqipëri pritet rritje e prodhimit të kanabisit

Në Shqipëri, e cila është një prodhues i barit të kanabisit për tregjet europiane, kultivimi i kësaj bime pritet të rritet, teksa burimet për...

Euro e nis javën me rritje, ja me sa u këmbye sot

Euro e ka nisur me rritje të fortë këtë javë, duke rikuperuar pikët që humbi gjatë javës së kaluar. Sipas kursit...

Euro e nis vitin me rritje të lehtë, e pasigurt si do vijojë

Monedha e përbashkët e ka nisur këtë vit duke fituar pikë lehtë ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipëris,...

“Buxheti 2019”, Rama nxjerr videoinformacionin: Rritje pagash për mbi 60 mijë punonjës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me lajmin për rritjen e pagave të mbi 60 mijë punonjësve me buxhetin e vitit...

‘Pasiguri dhe jostabilitet ekonomik’, ambasadorja e SHBA: Kosova nuk përfiton nga rritja e taksave

Ambasadorja e  Shtetetve të Bashkuara në Kosovë, Colleen E. Hyland, ka deklaruar  se Kosova nuk përfiton nga rritja e detyrimeve për anëtarë tjerë të...

Buxheti 2019, Rama jep lajmin: Rritje pagash në arsim, ushtri e shëndetësi

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata që punojnë në arsim, shëndetësi e ushtri.  Rama...

Lajmet e fundit