Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

rritje

“E ardhmja s’do të jetë e mirë” OKB: Temperaturat në Evropë u rritën dyfishin e mesatares globale

Temperaturat në Evropë janë rritur në më shumë se dyfishi i mesatares globale gjatë tre dekadave të fundit. Lajmin e ka bërë me dije Organizata...

Pedagogët i japin dhe një ditë kohë Qeverisë: Nëse deri nesër s’ka përgjigje për pagat, futemi në grevë urie

Kreu i Sindikatës së Arsimit të Lartë, Sandër Kovaçi në një deklaratë për media është shprehur se nëse nuk do të ketë një përgjigje...

Rritja e rrogës për efektivët, ja pagat e reja për punonjësit e Policisë së Shtetit

Ditë më parë Qeveria morri vendimin që të rriste pagat e punonjësve të policisë, policëve të burgjeve. Lajmin e njoftoi kryeministri Edi Rama në një...

Nga veza, te djathi e peshku, ushqimet që ndikojnë pozitivisht në rritjen e fëmijëve

Të gjithë prindërit në botë mundohen ta ushqejnë fëmijën në mënyrën më të mirë e të shëndetshme, mirëpo ka shumë faktorë që ndikojnë në...

“Kërkojnë rritje page që mos emigrojnë”, Grida Duma për protestën e pedagogëve: Qeveria harxhon 6 milionë dollarë për të marrë dy satelitë

Deputetja e PD, Grida Duma ka folur për protestën e pedagogëve, të cilët kërkojnë që të kenë rritje të pagës. Duma duke nxjerrë statistikat tha...

Inflacioni, por jo vetëm, siguruesit paralajmërojnë rritje çmimesh

Normat e larta të inflacionit së shpejti mund të sjellin edhe një shtrenjtim të produkteve të sigurimit. Përfaqësuesit e industrisë së sigurimeve shprehen se...

Nga 6 qershori çmimet e bulmetit rriten sërish nga 10-50%, ja lista e re

Kompanitë e mëdha të përpunimit të qumështit dhe bulmetit kanë lajmëruar rritje të re të çmimeve nga data 6 qershor në të gjitha pikat...

Çmimet nuk kursejnë as bulmetrat, përpunuesit gati t’i rrisin me 12%

Industria ushqimore po përshkallëzon rritjen e çmimeve për produktet finale në tregtinë me pakicë për të reflektuar pak e nga pak kostot e larta...

Rritja e çmimit të naftës, reagon Shoqata e Hidrokarbureve: Po na sulmoni pa të drejtë, jemi në luftë!

Shoqata e Hidrokarbureve reagon për herë të parë për rritjen galopante të çmimit të naftës dhe gazit në vend. Ajo bën me dije se...

“Do jetë dita më e bukur e jetës sime”, Edi Rama premton rritje të madhe pensionesh: Plani është në tryezë!

Kryeministri Edi Rama ka dhënë pak më parë lajmin se Qeveria "Rama 3" do të bëjë një rritje të konsiderueshme të pensioneve. Vetë kryeministri...


Lajmet e fundit