Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

rritje ekonomike

FMN parashikon që Shqipëria do të ketë rritjen më të lartë në rajon në 2021; Çmimet do të shtrenjtohen

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka rritur ndjeshëm parashikimin për ecurinë ekonomike të Shqipërisë për vitin 2021. Sipas vlerësimit të fundit të FMN-së, vendi pritet...

Banka Botërore: Megjithë rritjen e lartë ekonomike, 30% e shqiptarëve do të jetojnë në varfëri deri më 2023, niveli më i lartë në Rajon

Shqipëria po përjeton rritjen më të lartë ekonomike në Rajon, por në të njëjtën kohë vendi ka një të tretën e popullsisë që jeton...

BE i jep “ detyra shtëpie” Shqipërisë për përmirësimin e ekonomisë

"Të vazhdojë proceset e sqarimit të pronësisë së tokës bujqësore dhe regjistrimin e pronës, si dhe të krijojë një kadastër funksionale gjithëpërfshirëse dhe...

Parashikohet rritje ekonomike, Banka Botërore: Ka vetëm një rrezik që cënon këtë projeksion

-Sigurimi i përdorimit të qëndrueshëm të burimeve natyrore dhe mjedisit.

Lajmet e fundit