Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

rritja e cmimeve

Speci me çmim djegës, më shtrenjtë se kilja e mishit

Lufta në Ukrainë ka shkaktuar rritjen e çmimeve të disa artikujve, por në stendat e marketeve nuk kanë munguar as abuzimet nga tregtarët. Jo vetëm...

“Boll na servirët lajme për AliBashën”, Manjani thirrje Komisionit të Rithemelimit: Koha s’pret, qeveria ka vendosur sot çmimin e naftës 250 lekë  

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ka drejtuar sot një thirrje Komisionit të Rithemelimit, duke thënë se këta të fundit duan që të organizohen,...

Nga buka masive, për hamburger, franzholla deri te ajo e misrit, çmimet janë rritur 13-20% (LISTA E ÇMIMEVE)

Rriten çmimet nga 13 deri 20% për 12 lloje bukësh (të ndara sipas peshës dhe përbërjes) në dyqanet e pakicës në rrethe. Sipas njësive tregtare...

“Ata me paga të larta të heqin dorë nga salltanetet”, Balla: Qeveria ka përfshirë në skemën e ndihmës 576 mijë persona, ja kush përfiton

Kryetari i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla deklaroi në seancën e sotme plenare se qeveria ka përfshirë në skemën e ndihmës ekonomike 576...

Dashnor Sula i drejtohet Ramës për rritjen e çmimeve: Qytetarët nuk i ngop dot me propagandë

Deputeti demokrat Dashnor Sula ka akuzuar kryeministrin Rama se po bën propagandë me krizën e shkaktuar nga rritja e çmimeve. Në një postim në rrjetet...

Tabaku: Bordet alla komunizëm nuk janë zgjidhje e krizës! Rruga e vetme është ajo e ndryshimit të…

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar në lidhje me masat e marra nga qeveria për përballimin e situatës së rritjeve të çmimeve. Përmes...

Aranita Brahaj: Megafonët qorr që bëjnë zhurmë në protestë, nuk ngjallin më besim

Drejtoresha e Open Data, Aranita Brahaj ka reaguar për protestën e sotme të qytetarëve kundër rrritjes së çmimeve të produkteve ushqimore dhe karburanteve. Në një...

Efektivët nisin të shpërndajnë protestuesit e fundit nga bulevardi, ndërhyrjen e policisë e kërkoi një nga organizatorët

Ka nisur me tensione protesta e qytetarëve pak më parë përpara Kryeministrisë. Ata janë përplasur me forcat e policisë, pasi këta të fundit kërkuan...

FOTO/ Këta janë politikanët opozitarë që iu bashkuan qytetarëve në protesën kundër rritjes së çmimeve

Qytetarët kanë protestuar sërish këtë të shtunë kundër rritjes së çmimeve të produkteve ushqimore dhe karburanteve. Ata kërkuan nga qeveria që të ndërhyjë për...

Qytetari i revoltuar me pjesëmarrjen e vogël: Ku jeni o të paturpë! Pse nuk dilni të protestoni?

Pjesëmarrja e vogël në protestën e parashikuar për të qenë më e madhja kundër rritjes së çmimeve, ka revoltuar edhe vetë protestuesit. Teksa ka marrë...

Lajmet e fundit