Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

rritja e cmimeve

Debat dhe ofendime në emision / Pedagogu: Je injorant me diplomë! Kadia: Ti je qorr nga trutë, je i paaftë të kuptosh

Një tjetër debat ka ndodhur mes zëvendës ministrit të Financave Besart Kadia dhe aktivistit Arlind Qorri, në studion e emisionit “Open”. Të ftuarit nuk kanë...

“Nuk mban më ujë pilafi”, mbyllet protesta e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve, çfarë paralajmërojnë?

Përfundon protesta e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve në vend. Ata u mblodhën në sheshin “Skënderbej”, ku protestuan kundër  rritjes së çmimit të karburanteve...

“Nuk e ruajmë dot çmimin e naftës”, Balla: Çmimet janë rritur në të gjithë Europën, asnjë opozitë nuk ia vë fajin qeverisë!

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka replikuar me deputeten Jorida Tabaku lidhur me rritjen e çmimeve dhe mbështetjen e qeverisë. Balla...

“Kemi paketën më të ulët sociale në rajon”, Tabaku: Masat që mori  Rama s’e ndihmuan ekonominë të dalë nga kriza

Deputetja demokrate Jorida Tabaku foli në seancën e sotme plenare për rritjen e çmimeve në vend, duke thënë se kemi paketën më të ulët...

Rritja e çmimit të karburanteve: Gjermania nxjerr abonenë “9 euro për gjithë muajin” dhe në të gjithë vendin

Udhëtarët në Gjermani do të jenë në gjendje të udhëtojnë brenda vendit për më pak se 10 euro në muaj këtë verë, si pjesë...

“Ose me tregtarët, ose me fshatarët”, Braçe kritika qeverisë: Sektorët e ekonomisë janë lënë në duart e dy apo tre kompanive

Ish-zëvendëskryeministri Erion Braçe ka folur në seancën e sotme plenare për rritjen e çmimeve në vend. Në fjalën e tij, deputeti Braçe theksoi se...

Të varfrit në mbijetesë, buka, vaji, bulmeti dhe sheqeri rritje vjetore nga 14% -24% në prill

Shpenzimet e familjeve shqiptare për blerjen e produkteve bazë të shportës, si bukë, vaj, bulmet dhe sheqer janë rritur me ritme dyshifrore në prill...

“Të shpëtojmë turizmin”, thirrja e Erion Braçes: Të ulet çmimi i ushqimeve të kafshëve në prodhim, duhet ndërhyrë menjëherë

Deputeti socialist Erion Braçe ka bërë thirrje që të ndërhyhet për uljen e çmimit të ushqimeve për kafshët në prodhim, pasi këto çmime janë...

“I doni aq shumë njerëzit e varfër, sa po shtohen dita ditës”, Saimir Korreshi: Po kthehemi siç na rrisnin mamatë tona, me kokodash me...

Deputeti demokrat Saimir Korreshi ka folur në Kuvend për rritjen e çmimeve dhe vështirësitë e familjeve shqiptare. Ai ironizoi qeverinë, pasi u shpreh se qeveria...

Rritja e çmimeve do të thellojë varfërinë, eksperti: Ndihma e Qeverisë nuk arrin të mbulojë as kosoton e bukës

Mungesa e dhënies së subvencioneve nga qeveria për të mbrojtur konsumatorin nga rritja e çmimeve, por edhe mbështetja e ulët që u dha në...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf

Fjala