Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

rritja e cmimeve

“Me çfarë të ngrohem në dimër?”, ja çfarë shkruhet në pankartat e protestuesve para Kryeministrisë (FOTO)

“Edi Rama ti kriza e shqiptarëve”, “Me çfarë të ngrohem në dimër? Me dashurinë për shtetin tim”, janë këto disa nga pankartat e qytetarëve...

“Çmimet e krizës t’i paguajnë xhepa-thellët që fryhen”, Marin Mema thirrje të fortë: Boll se i keni rrëmbyer buzëqeshjen njerëzve të thjeshtë

Gazetari Marin Mema ka reaguar i revoltuar në lidhje me rritjen e çmimeve. Përmes një postimi në rrjetet sociale Mema shkruan se çmimet e...

Rritja e çmimeve, Rama u kthen përgjigje qytetarëve: Shqiptarëve nuk u ka munguar buka as në kohët e zymta, kjo ndodh në të gjithë...

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me qytetarët, pak pasi deklaroi se do të rriten çmimet në vend. Në profilin e tij në faqen zyrtare, një...

“Të mos preket kafshata e përditshme!” Salianji nga Korça: Plani i PD prej 7 pikash është një zgjedhje e duhur për të përballuar jetesën

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka deklaruar se plani prej 7 pikash që ka përgatitur Partia Demokratike dhe kryetari i saj, është zgjidhja e duhur...

Rritja e çmimeve, shpërthen Lefter Maliqi: Ngrehuni dhe bjeruni! Katundar’ e punëtorë, që nga Shkodra deri në Vlorë

Rritja e çmimeve ka ngjallur reagime të shumta në opinionin publik, teksa të mërkurën në orën 17:00 do të mbahet edhe një protestë para...

Shoqëria Civile protestë për rritjen e çmimeve, aktori i humorit konfirmon: Do të marrë pjesë edhe unë. Është mbushur kupa dhe po derdhet…!

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj ka reaguar lidhur me protestën e qytetarëve, e cila pritet të zhvillohet këtë të mërkurë, kundër rritjes...

Përfundon mbledhja në PD, Basha: Do t’i kërkojmë qeverisë uljen urgjente të TVSH-së për ushqimet nga 20 në 6%

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka thënë se do të kërkojë sa më parë nga qeveria e kryeministrit Edi Rama që të ulë...

Shqipëria, e katërta në Europë për rritjen e çmimeve në muajin tetor

Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve në muajin tetor sipas metodologjisë së Eurostat.  ...

Eurostat: Çmimet në Shqipëri vijojnë të rriten më shpejt se në Europë

Rritja e çmimeve në Shqipëri vazhdon të jetë mbi mesataren prej 1.4 për qind të vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Kjo është...

Në Shqipëri vijon rritja e pandalshme e çmimeve, më e larta në Europë

Ndryshimi vjetor i Indeksit të Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit në muajin Qershor 2017 është 3,7 %. Ky ndryshim, është...

Lajmet e fundit