Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

rritja e cmimeve

Çmimet e kafeneve dhe restoranteve “kërcejnë” dhe në tetor, rritja më e lartë në 6 vjet

Të shkosh në një bar, apo restorant po bëhet çdo muaj e më e shtrenjtë. INSTAT raportoi se rritja e çmimeve në këto dy ambiente...

OKB: Çmimet e ushqimeve arrijnë në nivelin më të lartë në këto 10 vite, 30% më shumë se vitin e kaluar

Çmimet globale të ushqimeve kanë arritur nivelin më të lartë në më shumë se një dekadë, pasi janë rritur për më shumë se 30...

Guvernatori Sejko: Rritja e çmimeve është kalimtare, do normalizohet në tremujorin e dytë të 2022! Qeveria të marrë masa për shtresat në nevojë

Rritja e çmimeve të disa produkteve në vend do të vijojë për disa muaj, deri në tremujorin e dytë të vitit 2022. Kështu u...

“Do i fusësh diku ato taksa ti, në ndonjë faturë”, Rama replikon me qytetarët: Qeveria nuk rrit çmimet, por mendimi komunist s’ka të shterur

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me ndjekësit në lidhje me rritjen e çmimeve në vend. Teksa iu përgjigjet komentuesve Rama thotë se rritja e...

“Jemi vend i vjedhur, jo i varfër”/ Qytetarët protestojnë para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve: Kërkojmë drejtësi dhe jo mëshirë!

Qindra qytetarë janë mbledhur mbrëmjen e sotme për të protestuar para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve në vend. “Ne s’jemi vend i varfër por jemi...

Me tenxhere dhe lugë në duar, qytetarët protestojnë kundër rritjes së çmimeve, aktori Binaj: Ejani këtu, mos u merrni me klikime në Instagram!

Qytetarë të shumtë janë mbledhur këtë të hënë para Kryeministrisë për të protestuar kundër rritjes së çmimeve në vend. Protestuesit kanë marshuar me çadra, ndërsa...

“E shet lirë dhe e blen shtrenjtë”, DW: Paradoski i Shqipërisë me energjinë elektrike, si do e përballojnë familjet krizën?

Si do ta përballojnë familjet dhe bizneset e vogla në Shqipëri krizën e furnizimit me energji elektrike që po troket, ndërkohë që çmimet janë...

A do të ketë ndërprerje të dritave gjatë dimrit? Ja si përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama ka komentuar mbrëmjen e sotme rritjen e çmimit të energjisë elektrike. I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të ketë...

Basha për rritjen e çmimeve: Do të nxitim protestat e qytetarëve, ambasada u korrigjua në njoftimin e saj

Kreu i Partsië Demokratike, Lulzim Basha gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët foli edhe për protestat e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve në vend. Lideri demokrat...

Berisha “shpërthen” ndaj rritjes së çmimeve: Nuk ka krizë energjie, por qeveria shiti rezervat e kaskadës së Drinit, nafta kushton njëlloj sa në Zvicër

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë foltores në qytetin e Gjirokastrës ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e bërë përgjegjës për krizën energjitike. Ai u...

Lajmet e fundit