Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

rripi i gazes

Xhihadi Islamik konfirmon armëpushim me Izraelin, hyn në fuqi sot në mesnatë

Militantët e Xhihadit Islamik në Gaza kanë konfirmuar arritjen e armëpushimit me Izraelin, për t’i dhënë fund konfliktit tre ditor që la të vdekur...

Pamje dramatike, shikoni si “Kupola e Hekurt” e Izraelit shpërthen në qiell 99% të raketave (Video)

Sërish sulme me raketa mbrëmjen e sotme mes Izraelit dhe Rripit të Gazës. Forcat izraelite kanë ndërmarrë prej dy ditësh një operacion ushtarak kundër anëtarëve...

Irani kërcënon Izraelin pas sulmeve në Gaza: Do paguani çmimin e rëndë

Komandanti i Korpusit të Gardës Revolucionare Islamike të Iranit, paralajmëroi Izraelin për sulmet e vazhdueshme me raketa në Rripin e Gazës. Gjeneral Major Hossein Salami...

Pamje të frikshme: Shikoni si bie raketa në mes të rrugës në Gaza

Sot është dita e dytë e bombardimeve izraelite në Rripin e Gazës, në atë që e quan si një “operacion parandalues” kundër një grupi...

Intensifikohet lufta në Rripin e Gazës, Civilë dhe militantë palestinezë të vrarë, mes viktimave dhe një 5-vjeçare

Tensionet mbeten të larta pas një nate zjarri me armë të rënda midis Rripit të Gazës dhe Izraelit. Dhjetra raketa të lëshuara nga Gaza ndriçuan...

Fermeri zbulon statujën antike teksa punonte tokën (FOTO)

Një fermer në Rripin e Gazës ka zbuluar një skulpturë 4500-vjeçare të një perëndeshë të lashtë, teksa punonte në tokën e tij.  Skulptura përfaqëson kokën...

Konflikti në Rripin e Gazës merr 107 jetë, kryeministri i Izraelit nuk heq dorë: Grupi islamik do të paguajë një çmim të rëndë

Në ditën e pestë të luftimeve ushtria Izraelite ka intensifikuar sulmet e saj ndaj Gazës, teksa militantët palestinezë vazhdojnë të gjuajnë me raketa në...

Tensione në rripin e Gazës, raketat izraelite vrasin 7 palestinezë

Militantët palestinezë të Hamasit, sulmuan të shtunën me rreth 200 raketa dhe mortaja në Izraelin jugor. Ndërkohë ushtria izraelite iu kundërpërgjigj me sulme ajrore dhe me...

Shpërthen LUFTA në Gaza: Mbi 400 raketa drejt Izraelit, dhjetra të vdekur e të plagosur

Rriten tensionet mes Gazës dhe Izraelit pas vrasjes së një ushtari izraelit dhe shtatë militantëve të Hamas gjatë një operacioni sekret izraelit në Gaza....


Lajmet e fundit