Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

rreshjet e shiut

Përmbytje masive nga rreshjet në Fier, ngrihet grupi i emergjencave

Rreth 15 hektar tokë bujqësore janë nën pushtetin e ujit në zonën e Fierit, si pasojë e rreshjeve të dendura të shiut gjatë ditëve...

Rrëshqitje masive dherash në Gjirokastër, rrezikohen 8 banesa

Në fshatin Tërbuq të Gjirokastrës kërcënohen dhjetra shtëpi për shkak të rrëshqitjes masive të dherave. Shkak janë bërë reshjet e shumta gjatë...

Situata e rreshjeve, reagon PD dhe denoncon firmën që ndërtoi urën

Partia Demokratike ka reaguar pas situatës së rëndë të rreshjeve që kanë rënë ditën e sotme në të gjithë vendin. Deputetja e PD...

Situatë alarmante nga moti i keq në Vlorë, evakuuohen tre familje

Tre familje janë evakkuar pak çaste më parë në Vlorë pasi rrezikohen nga përmbytjet në zonën e Llakatundit. Familjet e evakuuara...

Një lajm i mirë për të gjithë, shirat do të fillojnë që në gusht

Situata e temperatuarve të larta dhe një kohë e gjatë pa rreshje tashmë ka  kaluar nga një situatë e bezdisshmë në një shqetësim të...

Përmbytjet në Kosovë, Vuçiç i ofron ndihmë Mustafës

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç ka telefonuar gjatë ditës së sotme kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Sipas qeverisë serbe ata kanë biseduar rreth...

Liqeni i Farkës del nga vendi, 800 nxënës ngujohen në shkollë, përmbytet rruga e Saukut

Situatë dramatike paraqitet në Sauk, ku 800 nxënës kanë mbetur të mbyllur tashmë në kolegjin Arsakejo. Shkak është vërshimi i furishëm i...

Lajmet e fundit