Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

rrenoja

Ende shpresë nën rrënoja, shpëtohen tre persona pas 12 ditësh kërkime në Turqi, mes tyre  një fëmijë (VIDEO)

Pas 12 ditësh kërkime tre persona duke përfshirë një fëmijë dolën të gjallë nga rrënojat e ndërtesës së banimit Kanatlı. Ata u shpëtuan nga...

U shpëtua pas 248 orësh nën rrënoja, Erdogan telefonon 17 vjeçaren: Do të vij të të takoj së shpejti!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan telefonoi 17 vjeçaren Aleyna Ölmez, e cila u shpëtua pas 248 orësh nga rrënojat e tërmetit. Gjatë bisedës telefonike kreu...

Mrekulli nën rrënoja, nxirret e gjallë 17-vjeçarja në Turqi pas 248 orësh

Një vajzë e re u shpëtua pas 248 orëve nga rrënojat e banesës së saj në Atabey në Kahramanmaraş. 17-vjeçarja Aleyna Ölmez u gjet e...

Shpëtoi dy jetë, ngordh qeni “hero” në Turqi, e zuri një copë betoni teksa ishte duke kërkuar nën rrënoja

Homazhet i janë bërë Proteo, një qen shpëtimtar meksikan që ngordhi duke shpëtuar jetë nën rrënojat e lëna pas nga tërmetet shkatërruese në Turqinë...

Ndodh mrekullia nën rrënoja, nxirret gjallë mësuesja 26 vjeçare, një foshnjë mbijeton pasi ra nga kati i pestë në Hatay

Një mësuese 26-vjeçare u shpëtua nga një ndërtesë e shembur më shumë se 200 orë pas tërmetit në Turqi. Ajo u gjet nga ekipet...

Mrekullitë në Turqi vazhdojnë të ndodhin, nxirren të gjallë nga rrënojat pas 195 orësh të miturit

Ndërsa ka kaluar një javë pas tërmeteve që tronditën Turqinë e Sirinë më 6 shkurt, lajmet shpresëdhënëse vazhdojnë të vijnë. Siaps mediave turke mësohet se...

VIDEO/ U shpëtua nga rrënojat pas disa ditësh, 6-vjeçarja shokon me rrëfimin: Më ushqeu një burrë mjekërbardhë

Vajza që shihni në video është një vogëlushe 6-vjeçare e cila u shpëtua nga rrënojat e tërmetit në Hatay në Turqi. Historia e vajzës po...

Tërmeti tragjik në Turqi, gjendet e pajetë nën rrënoja aktorja e njohur dhe vajza e saj

Aktorja e njohur turke Emel Atici, është gjetur e pajetë nën rrënojat në Kahramanmaraş të Turqisë. Aktorja e njohur për rolin e saj në filmin...

Shpëtohen 2 fëmijë të mitur nga rrënojat e tërmetit, numri i viktimave arrin 30 mijë në Turqi dhe Siri

Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë një vajzë 12-vjeçare nga rrënojat e një ndërtese në Hatay, në Turqinë jugore, 147 orë pas tërmetit vdekjeprurës të...

E pabesueshme/ Nxirret nga rrënojat pas 94 orësh adoleshenti në Turqi, mbijetoi duke pirë urinën e vet

Një adoleshent është shpëtuar pas 94 orë nën rrënojat e tërmetit në Turqi. Ai u nxor nga rrënojat e një ndërtese të shembur në...

Lajmet e fundit