Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

rrefimi

Rrëfimi në vetën e parë i Benet Becit, nga familja, te marrëdhënia me Shkodrën dhe hapësira që Tirana nuk ia jepte dot

Rrëfimi në vetën e parë. Kandidati për kryetar i Bashkisë Shkodër tregon për fëmijërinë e tij, familjen, vlerësimin për prindërit. Marrëdhënien me Shkodrën, si...

Rrëfimi i Ivës/ Të hash si në shtëpi, familja dhe tradita “shkrihen” në NJË tek “BUJTINA MERA”

Nga Besjana Lika Kur lodhemi fundjavave duam qetësi, duam shtëpinë. Pastaj kur vjen puna te shtëpia, fillon mendimi “ç’a do gatuajmë?”, “oh kush bën enët...

VIKTOR ZHUSTI/ Ben Blushi sjell ndryshe jetën e aktorit, rritur jetim e përfitues shtëpie në Greqi nga e ëma (HISTORIA MBRESËLËNËSE)

Nga Ben Blushi Viktor Zhusti, Ali Pashë Tepelena dhe Bill Gates Viktor Zhusti më mori në telefon. U takuam Dua të sjell në teatër Ali Pashë Tepelenën,...

Shiste qumështin e gjirit për ta ushqyer, djali dëgjon rrëfimin e dhimbshëm të nënës biologjike

Një histori sa e dhimbshme aq edhe emocionuese është rrëfyer nga Hekria në Tv Klan. Pas zbulimit se ishte shtatzënë, Hekria mohohet nga i...

Robert Radoja, sot dhe dje! Profili i artistit të madh, kujtimet dhe rrëfimi i tij për festivalin e kinematografinë

Nga SUADA DACI E takova profesor Robertin në një nga kafet më të veçanta në kryeqytet (kaloj aty çdo ditë dhe se kisha vënë re)...

“Brenga me të cilën iku Beni”, rrëfimi i Pranverës, bashkëshortes së Arben Dukës: Më duket sikur do kthehet, jeta jonë ka qenë luftë dhe...

Pranvera Duka, bashkëshortja e poetit Arben Duka rrëfen jetën krah poetit, që nga njohja, lindja e fëmijëve e deri te revolta e brendshme që...

Humbi prindërit dhe motrën, 17-vjeçari shqiptar rrëfen momentet e tmerrit gjatë aksidentit në Greqi

I mbijetuar i vetëm i tragjedisë së familjes Zhuleku disa ditë më parë në Domokos të Greqisë, ka rrëfyer momentet e rënda. 17-vjeçari i cili...

“Më pe gruan nga këmbët”, rrëfehet Bujar Asqeriu: Si më akuzoi shoku i fëmijërisë se i kisha ngacmuar bashkëshorten pas filmit “Jeta në duart...

Një rol filmi apo teatri mund të të ngrejë si hero në sytë e njerëzve, por mund të të shndërrojë edhe në një figurë...

“Nuk mund të fle vetëm”, Kiara Tito rrëfen momentin më të vështirë: Nuk dua ta kujtoj…

Moderatorja e njohur shqiptare, Kiara Tito si rrallë herë ka bërë një rrëfim për jetën e saj private. Duke marrë parasysh natyrën e saj...

Historia e padëgjuar më parë/ Truproja i Rugovës: Si tentoi një serb ta vriste liderin e LDK-së

Adnan Merovci, ish-truproja i Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës, ka treguar një ngjarje të 28 viteve më parë, për të cilën asnjë nuk...

Lajmet e fundit