Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Rrapo Ormeni

Tërmeti në Durrës, flet sizmiologu Ormeni: Është në vazhdim të pasgoditjeve nga tërmeti i madh

Sizmiologu Rrapo Ormeni thotë se lëkundjet e tërmetit të mbrëmjes së sotme në afërsi të Durrësit janë në vazhdimësi të pasgoditjeve nga tërmeti i...

Shqipëria në ankthin e tërmetit, sizmilogu qetëson qytetarët: Po çlirohet energjia, lëkundjet janë mëse normale

Sizmiologu i Institutit të Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit Rrapo Ormëni raporton se pavarësisht lëkundjeve të dy ditëve të fundit, proçesi i çlirmit të energjisë...

MAKTHI S’KA MBARUAR, flet eksperti i sizmiologjisë: Do ketë lëkundje të tjera

Një tërmet i fuqishëm shkundi sot Tiranën e qarqe të tjera në vend por makthi s'ka mbaruar ende. Tërmeti, siç konfirmon...

Debati për tërmetet, eksperti sqaron gjithçka: Nuk parashikohet koha

Pas deklaratave të kreut të emrgjencave civile Shemsi Prençi për tërmetet që mund të bien në Shqipëri këtë vit, të cilat shkaktuan panik dhe...

Lajmet e fundit