Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Rrahman Parllaku

Ndahet nga jeta në moshën 100 vjeçare Gjeneral Rrahman Parllaku

Ndërron jetë në moshën 100 vjeçare Gjenerali i mirënjohur shqiptar Rrahman Parllaku. 'Hero i Popullit' dhe 'Nder i Kombit', ish-partizan, anëtar...

Rrëfehet gjenerali 100 vjeçar që ka punuar me Enver Hoxhën: Përse nuk e vramë! Vendi i tij është në koshat e plehrave

Rrahman Parllaku, gjenerali tashmë një shekullor, ka dhënë një intervistë për gazetarin Roland Qafoku ku ka rrëfyer episode të së shkuarës. ...

100 vjetori i lindjes, Veliaj i jep titullin “Simbol i qytetit” Gjeneral-lejtnant Rrahman Parllakut (FOTOT)

Me rastin e 100-vjetorit të lindjes, Bashkia e Tiranës ka nderuar gjeneral Rrahman Parllakun me titullin “Simbol i qytetit të Tiranës”, një nga figurat...

99-vjetori i lindjes së “Heroit të Popullit”, Rrahman Parllaku, ja urimi i Ramës

Zëvendës kryetari i LSI, Luan Rama ka ururar për ditëlindjen e 99-të “Heroin e Popullit” ”, Gjeneral Rrahman Parllaku. Në postimin e...

Lajmet e fundit