Tirana
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
1.5kmh
40 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
16 °
Sht
12 °
Die
17 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

roza anagnosti

Shembja e Teatrit, aktorja e madhe Roza Anagnosti pa fjalë: Jam shumë e trishtuar… është e dhimbshme

Aktorja e mirënjohur Roza Anagnosti ka reaguar e trishtuar dhe e prekur pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Ajo shprehet...

 Roza Anagnosti rikthehet në Shkodër, emocione pafund në teatrin ‘Migjeni’

Sot qyteti i Shkodrës, mirëpriti aktoren e mirënjohur, Roza Anagnostin. Roza u rikthye në vendlindje përpara publikut me pjesën “ Oskari dhe tezja Rozë”....

Roza Anagnosti kundër shembjes së Teatrit: Do të ishte mëkat i madh

Artistja e madhe Roza Anagnosti i është bashkuar protestës së artistëve kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Anagnosti ka thënë...

Dhimitër Anagnosti mbush 80 vjeç, miqtë i bëjnë surprizë tortën me ”Sheshxhirim” (FOTOT)

Dhimitër Anagnosti, regjisori shqiptar i sa e sa filmave shumë të suksesshëm shqiptarë, mbush sot 80 vjeç. Regjisori i ‘’Përrallë nga e kaluara’’, një...

Lajmet e fundit