Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

Rovena Voda

Gjykata e Posaçme shuan “Arrestin në shtëpi” për Rovena Vodën, ish-zv.ministrja u dënua me 10 muaj burg për një arkë me peshk

Rovena Voda, ish-zv.ministre e Brendshme, i është drejtuar me kërkesë Gjykatës së Posaçme dhe ka kërkuar shuarjen e masës "Arrest në shtëpi" për dënimin...

Arkë me peshk dhe 1.000 euro për një vend pune, GJKKO dënon me burg ish-zv.ministren Rovena Voda

GJKKO ka dënuar me 10 muaj burg ish-zëvendësministen e Brendshme, Rovena Voda, e cila është dënuar për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm...

Arka me peshk dhe celulari iPhone i kushtojnë shtrenjtë Rovena Vodës, SPAK kërkon 1.6 vite burg për ish-zv.ministren e Brendshme

Prokuroria Speciale SPAK, kërkon 1.6 vite burg për ish-zv.ministren e Brendshme Rovena Voda. Ajo akuzohet se ka marrë ryshfet një arkë me pehsk, një...

Arkë me peshk dhe 1.000 euro për një vend pune në Ministri, Rovena Voda kërkon gjykim të shkurtuar nga GJKKO

Ish-zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda ka kërkuar gjykim të shkurtuar në seancën paraprake që është mbajtur në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit...

Arkë me peshk dhe 1.000 euro për një vend pune, shtyhet gjyqi për ish-zv.ministren Rovena Voda

Është shtyrë gjyqi për ish-zv.ministren Rovena Voda, e cila akuzohet për korrupsion. Voda është akuzuar se ka kryer veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm...

Mbyllen hetimet, SPAK çon në gjykatë ish-zëvendës ministren e Brendshme, Rovena Voda

Prokuroria e Posaçme Antikorrpusion ka mbyllur hetimet për ish ministren e Brendshme Rovena Voda. Në përfundim të kësaj çështje është arritur në konkluzionin se sipas...

Në ARREST SHTËPIE, por prej 16 MUAJSH ish-zv.ministrja Rovena Voda merr mbi 1 MILION LEKË rrogë, ja ku është PUNËSUAR fill pas shkarkimit

Ndonëse prej gati gjashtë muajsh është në arrest shtëpie, ish-zëvendës ministrja e Brendshme Rovena Voda figuron të jetë e punësuar, madje përfiton edhe pagë...

“Nuk kam kryer ndonjë shkelje”, Apeli i GJKKO lë në arrest shtëpie ish-zv.ministren e Brendshme Rovena Voda

Apeli i Gjykatës Speciale lë në arrest shtëpie ish-zv.ministren e Brendshme, Rovena Voda. Ish-zv.ministrja e akuzuar për marrje të rryshfetit në këmbim të një vendi...

Nisma “Gati për Shqipërinë”, Muzhaqi ironizon Rovena Vodën: Programi do jetë i hapur, s’hyn në lojë as miku as arkat e peshkut

Zv.Ministrja e Arsimit, Bora Muzhaqi, e cila njëkohësisht është edhe kordinatorja e nismës “Gati për Shqipërinë”, gjatë një konference nga Kryeministria ka dhënë disa...

Arkë me peshk dhe 1.000 euro për një vend pune, Rovena Voda kërkesë Gjykatës: Të mos qëndroj në “Arrest shtëpie”, nuk jam e rrezikshme

Rovena Voda, ish-zv-ministrja e Brendshme e akuzuar se ka marrë para për një vend pune, kërkon nga Gjykata që të mos qëndrojë në masë...

Lajmet e fundit