Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

rovena gashi

Vendimi i bujshëm, SHKARKOHET Rovena Gashi

Komisioni i Posaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra Rovena Gashin. Kjo e fundit u shkarkua më herët nga KPK, por ankimoi...

Rovena Gashi kërkon me këmbëngulje të motrën si përfaqësuese ligjore, KPA tërhiqet për të marrë vendimin nëse shtyhet seanca

Ka nisur seanca për prokuroren Rovena Gashi në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. 2 javë më parë KPA vendosi të mos...

Kërkon rikthimin në detyrë nga KPA, Rovena Gashi në seancë: Dua ndihmëse motrën time

Nis seanca në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për ish prokuroren Rovena Gashi, e cila  kërkon rikthimin në detyrë nga KPA, pasi Komisioni i...

Çifti i prokurorëve Gashi-Gina fitojnë betejën ligjore ndaj Arta Markut, Apeli i rikthen në detyrë

Gjykata Administrative e Apelit ka vendosur të rikthejë në punë çiftin e prokurorëve Rovena Gashi dhe Dritan Gina, pas pezullimit nga Prokurorja e Përgjithëshme...

VETTINGU/ KPK merr vendimin për Prokuroren ROVENA GASHI

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit merr vendimin për Prokuroren e Përgjithshme Rovena Gashi. KPK vendosi shkarkimin nga detyra të Rovena Gashit...

Rovena Gashi bojkoton seancën dëgjimore, KPK: Ka bërë deklarim të rremë të pasurisë

Ndërkohë që ka filluar seanca dëgjimorë në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, prokurorja Rovena Gashi ka bojkotuar seancën duke mos dërguar as një përfaqësues....

Prokurorja e pezulluar bojkoton seancën dëgjimore, Gashi: KPK e ka marrë vendimin 8 muaj para

Ndërkohë që ditën e sotme pritej që prokurorja Rovena Gashi, të përballej  me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, ajo ka bojkotuar seancën dëgjimorë. ...

Rovena Gashi në sitën e vetingut, ja si ka ndryshuar pasuria e saj ndër vite

Të dhënat e analizuara nga BIRN tregojnë se prokurorja Rovena Gashi nuk kishte asnjë pasuri në vitin 2004-kur dorëzoi deklaratën e parë në ILDKPKI....

U pezulluan me urdhër të Arta Markut, KPA nuk shqyrton ankimimin e çifit Gashi-Gina

Komisioni i Posaçëm i Ankimimit ka marrë vendimin për të mos shqyrtuar ankimimin e çiftit të prokurorëve Gashi-Gina. Në fillim të...

Çifti i prokurorëve Gashi-Gina ankohen në KPA për vendimin e Arta Markut

Në fillim të muajit maj, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku pezulloi nga detyra çiftin e prokurorëve Rovena Gashi dhe Dritan Gina....

Lajmet e fundit