Tirana
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
9 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

roth

Hapja e negociatave, ministri gjerman Roth: Koha e duhur për Shqipërinë, BE të mbajë fjalën

Michael Roth, ministri gjerman i Shtetit për Europën shprehet se negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të hapen në qershor, duke apeluar...

Cakaj në Berlin, takon ministrin gjerman Roth: Shqipëria meriton hapjen e negociatave

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, në kuadër të ruajtjes dhe konsolidimit...

Ministri gjerman: Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi nuk zgjidh asnjë problem

Ministri për Evropën i Gjermanisë, Michael Roth, paralajmëroi të hënën Kosovën dhe Serbinë se ndryshimi i kufirit të tyre nuk do të zgjidhë asnjë...

Lajmet e fundit