Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Rome

“Zotërinjtë e drogës”, policia shkatërron grupin kriminal në Itali, në pranga disa shqiptarë

Një operacion i madh është zhvilluar herët në mëngjes në Itali. Mediat italiane raportojnë se janë angazhuar 120 forca të policisë, për të bërë...

Tragjedi në Romë, 34-vjeçarja shqiptare përplaset për vdekje (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje pasdite në Romë të Italisë, por vetëm sot është bërë publike nga mediat fqinje. Raportohet se është...

Nga Roma, Ermonela Felaj dhe bashkëshorti festojnë përvjetorin e martesës: Vitet bashkë vlejnë po njësoj sa fortësia aq edhe qëllimi për të krijuar një...

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj dhe bashkëshorti i saj, Bledar Valikaj sot festojnë përvjetorin e tyre të martesës. Ka qenë depuetetja e cila përmes...

“Jo Pasaportë të Gjelbër”, shpërthejnë protestat masive në Itali kundër detyrimit të certifikatës së vaksinimit (FOTO)

“Jo Pasaportës së Gjelbër”, “Mjaft diktaturë”. Këto janë disa nga pankartat me të cilat qytetarët në Itali kanë mbushur sheshin e qytetit në Romë...

Plagoset me thikë shqiptari në Romë, shtrohet në spital në gjendje kriktike, autorët e goditën në shpatull dhe bark

Një 27 vjeçar shqiptar, emër i njohur për policinë, është plagosur me thikë në shpinë pas një konflikti  me dy të rinj në Romë. Ngjarja...

Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve kapet me italianët që mashtrojnë: Posteri i Becchetit? Ky zgjebës guxon e tallet me shqiptarët

Në qendër të Romës, në “Piazza di Spagna”, është vendosur një banderolë e madhe ku shkruhet “Unë quhem Francesco Becchetti. Unë kam luftuar kundër...

Për herë të parë pas operacionit, Papa Françesku mesazh nga ballkoni i spitalit në Romë: Kam ndjerë mbështetjen e lutjeve tuaja, falenderime të përzemërta

Pas operacionit urgjent 1 javë më parë, Papa Françesku ka bërë daljen e parë në publik nga ballkoni i spitalit në Romë, ku ka...

Alarm për bombë në Romë, panik te qytetarët pak para ndeshjes Itali-Zvicër

Një alarm për bombë është raportuar pak para nisjes së ndeshjes Itali-Zvicër në Romë. Mediet në Itali bëjnë me dije se pranë zonës së...

I ri dhe i apasionuar pas politikës, kush është Carlo Mazzei, arbëreshi që kandidon për kryetar bashkie në Romë

Për herë të parë një arkitekt arbëresh kandidon për kryetar bashkie në Romë. Carlo Mazzei kandidon përballë dy rivalëve të tij, Francesco Laddaga dhe Alessandro...

VIDEO/Stuhia e fuqishme godet Romën, rrugët mbushen plot me mbeturina që “notojnë” mbi ujë

Roma është përmbytur pas një stuhie shiu që goditi vendin. Si pasojë e reshjeve të dendura, uji ka marrë me vete plehrat duke mbushur...

Lajmet e fundit