Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022

TAG

Roma

Po ktheheshin në Shqipëri, familja shqiptare me 5 anëtarë përfshihet në aksident të rëndë në Itali

Një familje shqiptare me pesë anëtarë është përfshirë në një aksident të rëndë automobilistik në Lacedonia, pranë Pulias në Itali. Sipas mediave italiane, makina me...

Zjarr i madh në veri të Romës, mijëra banorë evakuohen me shpejtësi (Video)

Një vatër e madhe zjarri ka shpërthyer në periferi të Romës, bëjnë me dije mediat italiane. Zjarri ka shpërthyer në Casalotti, ku javën e parë...

Fituesi i Sanremos mes 800 të ftuarve VIP në “Air Albania”

Fituesi i “Sanremos” për vitin 2022, Blanco ka qënë i pranishëm ditën e djeshme në ndeshjen e “Conference League” që u zhvillua në "Air...

Edi Rama “sytë me zemra” për finalen: Krenar për përshtypjet fantastike që Shqipëria la në sytë e mbarë Europës

Kryeministri Edi Rama e nis ditën me një falenderim për të gjithë ata që siç thotë, i dhanë jetë eurombrëmjes së Shqipërisë, duke ju...

“Roma fiton në Tiranë”, Balla ndan foto nga stadium: Një natë magjike…

Kreu i Grupit Parlamentar Taulant Balla ka ndarë foto në rrjetet sociale pas ndeshjes , ku fitoi Roma. Ai ka postuar disa foto ku shihet...

Roma triumfoi, huliganët holandez shkatërrojnë çfarë u del përpara

E teksa ndeshja ka përfunduar me fitoren e  Romës situata në Tiranë paraqitet e qetë. U kundërta po ndodh në Rotterdam, ku tifozët të zemëruar...

Diamanti Zaniolo shkëlqen në Tiranë, Roma fiton finalen historike në “Air Albania”

Finalja historike e UEFA Conference League, që u luajt në “Air Albania”, u fitua nga Roma me rezultatin 1-0. Një gol i minutës së...

SPEKTAKËL në “Air Albania”, pas 31 minutash lojë, Roma shënon golin e parë

Është shënuar dhe goli parë në minutën e 31 të ndeshjes mes Romës dhe Feyenoord. Është Zaniolo ai që ka shënuar golin duke ndryshuar avantazhin...

“Lumë” njerëzish në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, tifozët marrin në zotërim qytetin (VIDEO)

Prej më shumë se 48 orësh kryeqyteti shqiptar është bërë qendër e futbollit në Europë, teksa kanë zbarkuar mijëra tifozë nga Italia dhe Hollanda. Edhe...

Për një “s” që ti e vë, tifozët e Feyenoord provokojnë Romën: Më puthni në prapanicë…

Tifozët holandezë nuk ndalojnë së provokuari tifozët italianë. Tre tifozë të Feyenoord janë parë në rrugë me një bluzë që provokon jo pak ata të...

Lajmet e fundit