Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
39 %
1.5kmh
75 %
Pre
14 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
Mar
14 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Roja Bregdetare e Bashkimit Europian

Çekia kërkon një ushtri të përbashkët europiane për t’u mbrojtur nga refugjatët

Kryeministri çek, Bohuslav Sobotka, ka theksuar se nëse Europa nuk formon një ushtri të përbashkët nuk do ta mund ta ruajë praninë e saj...

Më shumë Europë/ Italia, Franca dhe Gjermania krijojnë “Rojen Bregdetare të BE-së”

Jo më kot konferenca e lidërve të tre shteteve kryesore të Bashkimit Europian, Italisë, Francës dhe Gjermanisë u zhvillua në kuvertën e aeroplan-mbajtëses “Garibaldi”...

Lajmet e fundit