Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Rodrigo Duterte

FOTOT që çoroditën botën, e vërteta e drekës së Kim Jong Un dhe liderit të Filipineve

Dreka e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un dhe presidentit të Filipineve Rodrigo Duterte ka çoroditur rrjetin në mbarë botën. ...

Presidenti i Filipineve: Më tregoni një selfie me Zotin, dhe unë dorëhiqem

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte thotë se nuk është as agnostik as ateist. Ai beson në Zot por ka vendosur të sfidojë qytetarët. ...

“Ka ardhur koha për lamtumirë”, Filipinet zyrtarizojnë prishjen e marrëdhënieve me SHBA

Kthesa në politikën e jashtme kishte kohë që ishte sinjalizuar: presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte deklaron në vizitën e tij në Pekin "ndarjen"prej aleatit...

Presidenti Filipinas akuzohet për krime makabre, 1000 vrasje peshojnë mbi të

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte, akuzohet se ka vrarë një agjent të departamentit të drejtësisë, ndërkohë që punonte si kryetar bashkie në Davao. ...

Pas ofendoi Obamën, presidenti i Filipineve kërkon largimin e trupave amerikane: Ikni që të mos ketë përplasje

Pasi e quajti presidentin Barack Obama “bir bushtre”, presidenti filipinas, Rodrigo Duterte deklaroi sot se qindra trupa amerikane që po trajnojnë ushtarët vednas për...

Obama hedh pas incidentin e pakëndshëm, në bisedime me Duterten

Presidenti i SHBA-së Barack Obama e ka hedhur pas incidentin e pakëndshëm të së hënës, me presidentin e Filipineve Rodrigo Duterte. Ky e fundit...

Presidenti i Filipineve e quan Obamën “bir kurve” gjatë konferencës për shtyp

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte e ka quajtur presidentin e SHBA-së, Barack Obama, “bir kurve”, pas paralajmërimeve se do kritikohej për qëndrimin e tij...

Lajmet e fundit