Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

rodos

I riu shqiptar plagos me thikë dy bashkëatdhetarët në Rodos, i sulmon me thikë sapo dalin nga klubi

Dy shqiptarë janë plagosur me thikë nga një bashkëatdhetar i tyre në ishullin Rhodos të Greqisë. Sipas medieve lokale greke, mësohet se një 23-vjeçar ka plagosur...

Arrest me burg për autorët që vranë biznesmenin shqiptar në Rodos, familjarët e viktimës mblidhen jashtë gjykatës: Të kalben në burg

Masën arrest me burg ka dhënë gjykata për pronarin grek 53 vjeç dhe djalin e tij 20 vjeçar, të cilët akuzohen për vrasjen e...

“E kuptova se diçka e keqe i ka ndodhur”, flet vëllai i shqiptarit që u vra në Greqi: Biznesmeni grek i kishte borxh 100...

I tronditur nga ngjarja ka folur vëllai i Xhani Topallit, i cili prej 8 ditësh ishte i zhdukur, ndërsa sot u gjet i vrarë...

I zhdukur prej 8 ditësh, gjendet i vdekur biznesmeni shqiptar në Greqi, ja kush e vrau

Biznesmeni shqiptar, Xhani Topalli, i cili prej tetë ditësh rezultonte i zhdukur është gjetur i pajetë në ishullin e Rodos në Greqi. Sipas mediave greke...

Makina u gjet e braktisur, zhduket në mënyrë misterioze shqiptari ne Rodos, familjarët ngrenë alarmin në policinë greke

Një 46-vjeçar shqiptar i cili jeton në Rodos të Greqisë prej disa ditësh rezulton i zhdukur. Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari Xhani Topalli...

“Shqiptarët në Kretë dhe Rodos…”, Rama jep lajmin e mirë: Janë pajisur me pasaporta dhe karta ID pa pasur nevojë të…

Kryeministri Edi Rama thotë se shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në ishujt Kretë dhe Rodos të Greqisë janë pajisur me pasaporta dhe karta identiteti...

Zjarr i madh në ishullin e Rodos, evakuohen banorët e fshatit dhe nxënësit e shkollës së mesme

Një zjarr i madh ka rënë sot në zonën e Soronit në Rodos, Greqi. Sipas medieve greke flakët janë përhapur me shpejtësi për shkak...

U arratis nga spitali i Rodosit ku po trajtohej për Covid-19, arrestohet i burgosuri shqiptar

Shqiptari që u arratis 4 ditë më parë nga spitali i Rodos, ku po trajtohej pasi ishte i infektuar me Coivid. Policia greke ka arrestuar...

I prekur me Covid, shqiptari i arrestuar për vjedhje ARRATISET nga spitali i Rodos, policia në kërkim

Një i burgosur shqiptar që po trajtohej nga Covid-19 është arratisur nga spitali i Rodos. Shqiptari është arrestuar nga policia greke, pasi akuzohet për vjedhje,...

“Do të vras siç bëri piloti me 20-vjeçaren”, shqiptarja denoncon bashkëshortin për dhunë në familje: Më ka përdhunuar, më tha me ty bëj ç’të...

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë greke, pas denoncimit të bashkëshortes së saj për dhunë në familje. Mediat greke bëjnë me dije se...

Lajmet e fundit