Tirana
overcast clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
0.5kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

robotizimi

Po vjen epoka që bankat do kontrollohen nga Robotët

Ajo që i tremben prej vitesh një pjesë e ekonomistëve dhe studiues të tregut të punësimit është duke ndodhur. Bëhet fjalë...

Njeriu po shkon drejt robotizimit

Falë pajisjeve që bëjnë të mundur komunikimin tru-kompjuter, personat me aftësi të kufizuara dhe paraplegjikët mund të kontrollojnë pjesën e tyre bionike me anë...

Lajmet e fundit