Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

robert budina

Edmond Budina akuza të forta ambasadorit Soreca: Diversant që ka sabotuar çështjen e Teatrit Kombëtar, do e denoncojmë në SPAK

Aktori Edmond Budina ka hedhur akuza të forta ndaj ambasadorit të BE në Shqipëri, Luigi Soreca-s, përsa i përket çështjes së Teatrit Kombëtar.Ai e...

“Nuk e besova si na erdhi kjo dhuratë”, Robert Budina flet për Teatrin: Qava kur dha vendimin gjykata, kjo tregon që s’jemi as me...

Artisti i njohur Robert Budina ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, duke thënë se nuk e besonte që do të...

Basha zhvillon takim te sheshi i Teatrit Kombëtar, Budina i bën dhuratë maketin e godinës së shembur: Kryeministri i ardhshëm do e bëjë siç...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim elektoral në sheshin ku ndodhej godina e Teatrit Kombëtar. Në takim kanë qenë të...

Robert Budina: Arjan Sala pati impakt në media, prandaj Rama e shpalli “Dëshmor të Atdheut”

Regjisori Robert Budina thotë se 32 vjeçari Arjan Sala pati impakt mediatik me veprimin që bëri, ndaj kryeministri Rama mori vendimin dhe e shpalli...

Robert Budina e ‘pranon’: U përdora nga politika, të gjithë ne…

“Politika më ka përdorur!” Është kjo deklarata e bujshme e regjisorit, Robert Budina, pjesë e listave të Partisë Demokratike për deputet...

Regjisori Robert Budina tregon pse vendosi të kandidojë si deputet i PD: Ne iu gjendëm njeri-tjetrit në momente të vështira

Regjisori i njohur Robert Budina ka treguar disa nga arsyet se pse vendosi të përfshihej në politikë dhe konkretisht në listat e PD. ...

Robert Budina nis fushatën nga sheshi i Teatrit: Ta zhdukim të keqen që na ka zënë fytin

Regjisori Robert Budina është një nga kandidatët që do të votohen nga anëtarësia e Partisë Demokratike në degën 9 të Tiranës, për përzgjedhjen që...

Edmond Budina tregon të vërtetën e infektimit me Covid: Halla jonë, gruaja e Sulejman Pitarkës ishte në koma, ne u kujdesëm për të dhe…...

Vëllezërit Robert dhe Edmond Budina janë konfirmuar të prekur nga covid-19, teksa lajmi është bërë publik disa ditë më parë. Ishte...

E BUJSHME/ Robert dhe Edmond Budina infektohen me COVID 19, reagon Rama: Më vjen sinqerisht keq

Dy vëllezërit regjisorë Robert dhe Edmond Budina infektohen nga COVID 19. Lajmi sapo është bërë publik, referuar informacioneve zyrtare. Kujtojmë se...

Protesta për prishjen e Teatrit Kombëtar, policia procedon Budinën, Liçajn dhe disa artistë të tjerë

Policia e Tiranës ka proceduar disa nga artistët që morën pjesë në protestën e djeshme për shembjen e Teatrit Kombëtar. Mësohet...

Lajmet e fundit