Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
55 %
2.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

roaming

Ulen tarifat roaming në Ballkan, nga sot qytetarët çmime më të lira në rajon

Nga sot qytetarët do të paguajnë më pak tarifa roaming brënda rajonit. Konkretisht çmimet për shërbimet roaming mes Maqedonisë së Veriut,...

Samiti digjital, Bregu: Kosova dhe Shqipëria përfitojnë 85% nga marrëveshja e Roaming-ut

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunim Rajonal, Majlinda Bregu ka folur për marrëveshjene rëndësishme që firmosën dje vendet e Ballkanit, atë të uljes...

Delegacioni nga Kosova firmos në Beograd marrëveshjen rajonale për tarifat e roaming-ut

Kosova ka firmosur sot në Serbi marrëveshjen rajonale mbi uljen e çmimeve të roamingut. Mediat në Kosovë bëjnë me dije...

Hiqet ‘Roaming’ mes Kosovës dhe Shqipërisë, zbuloni datën

Pas 3 muajsh qytetarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës do të flasin përmes linjave të telefonisë celulare me tarifa të reduktuara. ...

Vitin tjetër telefonata pa ROAMING mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kryetari i Bordit të Komunikimeve Elektronike në Kosovë,  Kreshnik Gashi, ka bërë të ditur  se qytetarët në sezonin e ardhshëm veror mund të flasin pa...

“Qetësohuuu mami! Është falas”

Kur jemi në shtëpi, ato i kemi gjithmonë aty, mbi kokë, për të na vëzhguar e kontrolluar në gjithçka bëjmë, apo për gjithçka që...

Prej ditës së nesërme BE heq zyrtarisht shërbimin “Roaming”

Prej ditës së nesërme, 15 qershor, vendet e Bashkimit Evropian do të çlirohen nga shërbimi roaming i telefonisë celulare. Ata që...

Ballkani drejt telefonatave pa roaming

Qytetarët e rajonit të Ballkanit ashtu sikundër shumë shpejt qytetarët e BE-së, mund të komunikojnë me njëri tjetrin pa tarifa roaming. ...

Lajmet e fundit