Tirana
clear sky
7 ° C
7 °
7 °
70 %
1.5kmh
0 %
Sht
8 °
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Rita Petro

‘Për ty Lato, që nuk e lëshove kurrë timonin nga dora’, Rita Petro dedikim të ndjerë pas vdekjes së bashkëshortit

Ditën e sotme është ndarë nga jeta presidenti i Shtëpisë Botuese Albas, Latif Ajrullai, njëherësh partner i poetes Rita Petro. Në...

KRIZA DHE SHKËLQIMI I LIBRIT NË KOHË PANDEMIE

Nga Rita Petro Në Ditën Nërkombëtare të Librit - Investimi për librin është investim për njerëz të bukur e të përgjegjshëm,...

E vlerësoi me pak pikë, reagon Rita Petro për Elvana Gjatën: E kam ndier veten të fyer

Reagon Rita Petro pas zhurmës së madhe në rrjet lidhur me pikët që i dha këngëtares elvana Gjata në Festival. Rita...

Rita Petro: Ne gratë jemi qenie më erotike se sa burrat

“NE GRATË JEMI QENIE MË EROTIKE SE SA BURRAT”. Kështu shprehet poetja Rita Petro në një intervistë për gazetaren Violeta Murati,...

Rita Petro sulmon qeverinë: S’e ka bërë detyrën e saj, vetëm ka shtuar numrin e ministreve e deputeteve gra

Poetja e njohur Rita Petro e cila dy vite më parë bëri bujë me poezinë e saj erotike “Vrima” sulmon qeverinë marrë shkas nga...

Tenori shqiptar i alarmuar për poezinë e Rita Petros: Çfarë çmimi do i japë Kumbaro e Rama? Shenjat e shembjes së botës

Tenori i njohur shqiptar i cili prej kohësh tanimë ka lënë Shqipërinë për të jetuar në Australi, Agim Hushi, shprehet i indinjuar për poezinë...

EKSKLUZIVE/ “Gjuha e tij e lëngët, gjuhën time do”, flet për herë të parë Rita Petro pas furtunës me poezinë e inçestit mes motrës...

Rita Petro, poetja e cila u vlerësua  me botimin “Vrima” si libri me poezi më i mirë për vitin 2014, ka “trazuar” sërish “ujërat”...

Poezia e Rita Petros për inçest mes vëllait dhe motrës, s’përmbahet politikani: Të daltë vrima në ballë moj bundërr

Poetja Rita Petro ka shkaktuar reagime të forta me një poezi e cila flet për inçest mes vëllait dhe motrës. Fituesja...

“Gjuha e tij e lëngësht, Gjuhën time do?” Poezia e Rita Petros për inçestin mes motrës dhe vëllait trondit rrjetin, shpërthen moderatori

Poezitë erotike të poetes Rita Petro vijojnë të shkaktojnë reagime të forta. Këtë herë është gazetari i njohur, Denis Dyrnjaja i...

Rita Petro, poetja e “VRIMËS” që çmendi rrjetin: Perversiteti në çift është i bukur! Me dy meshkuj shqiptarë kam pasur eksperienca të bukura

Poetja aq shumë e komentuar në rrjet me poezinë “Vrima” e cila u shpall fituese si poezia më e bukur erotike, Rita Petro, vjen...

Lajmet e fundit