Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
7.2kmh
75 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
17 °
Enj
14 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

rita ora

Gara është e hapur! U tha se Dua Lipa theu rekord në Tiranë, reagon Rita Ora dhe publikon fotot

Dua Lipa elektrizoi Tiranën më 28 Nëntor. Dje në rrjet qarkulloi lajmi se në kocertin e saj të mbajtur në  sheshin “Skëndërbej”, ishin rreth...

Rita Ora uron në shqip për 28 Nëntorin: Gëzuar Ditën e Flamurit Shqipëri

Sot Shqipëria feston 110 vjetorin e Pavarësisë dhe në këtë ditë historike urimet kanë qenë të shumta. Një urim për këtë ditë të madhe për...

Rita Ora feston ditëlindjen, e ëma i bën urimin special: Je shembull për vajzat e tjera, krenaria jonë!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, feston sot ditëlindjen. Ajo mbush 30 vjeçe dhe padyshim që në këtë ditë të veçantë për të,...

Kosova nderon Rita Orën, nga nesër do të jetë në pullat postare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Sipas Postës, pulla me...

“E di që mund ta bësh motra ime shqiptare”, Rita Ora inkurajon Bebe Rexhën për lojën në skenën e MTV EMA

Në Gjermani mbrëmjen e djeshme është mbajtuar “MTV EMA”, ku prezantuese ishte këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora bashkë me partnerin e saj,...

“U prehtë në paqe”, e pikëlluar Rita Ora reagon pas vdekjes së Mbretëreshës: Mbretëroi me elegancë, i dha jetën vendit të saj

Mes shumë personazheve të njohur edhe këngëtarja shqiptaree me famë botërore, Rita Ora reagoi për ndarjen nga jeta të Mbretëreshës Elizabeth II. Në llogarinë e...

Të lidhur nga Rita Ora

Ditën e djeshme Tirana është ndezur sërish nga festa, argëtimi dhe muzika. Kësaj here ishte artistja tjetër shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e...

I vuri “flakën” skenës në kryeqytet, Rita Ora tregon sa ishte pjesëmarrjen në koncert: Më thanë se ishin 40 mijë veta…

Këngtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora mbrëmjen e djeshme ka mbajtur një koncert të Tiranë, ku i kanë vënë “flakën”kryeqytetit. Numri i pjesëmarrësve ishte...

11-vjeçarja u përdhunua nga pesë persona, Rita Ora “shpërthen” në lot: Ju kërkoj ndjesë…

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, prej dy ditësh ndodhet në Tiranë, pasi mbrëmjen e sotme ajo do të mbajë koncert në sheshin “Skëndërbej”...

VIDEO/ Si një shqiptare e vërtetë, Rita Ora “përvesh mëngët” dhe hap petë: Shpresoj që e bëra mamin krenare!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka vizituar sot “Shtëpinë e Ngjyrave”, qendrën komunitare në Tiranë. Kjo vizitë u shoqërua me një sërë aktivitetesh ku një...


Lajmet e fundit