Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

Rishi Sunak

Zelensky shkon në Londër, pritet në aeroport nga Rishi Sunak, takim dhe me mbretin Charles

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ndodhet prej disa orësh në Londër, Britani e Madhe. Ai u prit në aeroport nga kryeministri britanik Rishi Sunak, ndërsa presidenti...

Rishi Sunak pranë vendimit ekstrem: Dalim nga “Konventa e të Drejtave të Njeriut” për ti dhënë fund emigracioni të paligjshëm

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak, ka thënë se është gati ta nxjerrë vendin e tij nga “Konventa Europiane e të Drejtave të...

Rishi Sunak kalon 100 ditët e para të vështira si lider i Britanisë, edhe pse nuk është i preferuari i konservatorëve

Rishi Sunak festoi 100 ditët e para si kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar, në fillim të kësaj jave. Në njëfarë kuptimi, fakti që Sunak...

Publikoi videon nga makina pa rrip sigurimi, gjobitet kryeministri Rishi Sunak  

Kryeministri britanik Rishi Sunak është gjobitur pasi nuk ka vendosur rripin e sigurimit, teksa ndodhej si pasagjer në një makinë. Pamjet u bënë virale në...

Britanikët në “gjueti” për shqiptarët, KRISEN marrëdhëniet mes dy vendeve, Shqipëria notë proteste ndaj Anglisë

Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe vijojnë të tensionohen, kjo pas deklaratës së papranueshme të ministrit të Britanisë për Emigracionin, Robert Jenrick, i...

Irani ekzekuton një shtetas britaniko-iranian për spiunazh, reagon Rishi Sunak: Akt frikacak

Britania ka vendosur sanksione ndaj prokurorit të përgjithshëm iranian i cili mori vendimin për ekzekutimin për shtetasin britaniko-iranian Alireza Akbari. Akbar u ekzekutua sot pasi...

“Shumë njerëz duan të vijnë në Angli”, SkyNews: Politikat e Sunak për shqiptarët s’do të reduktojnë emigracionin e paligjshëm

Emigrantët e paligjshëm janë bërë problem dhe diskutimi më i madh gjatë muajve të fundit në Britani. Për këtë kryeministri Rishi Sunak pak javë më...

Rishi Sunak bën 5 premtime për 2023, përmend dhe emigrantët: Marrëveshja me Shqipërinë e bën më të lehtë kthimin e tyre

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak ka bërë 5 premtime për votuesit për vitin e ri 2023. Ai është shprehur se do të përgjysmojë...

Vala e re e Covid-19 në Kinë, në Britaninën e Madhe do kërkohet tampon negativ nga 5 janari

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka bërë një kthesë të madhe duke vendosur kontrolle për Covid tek udhëtarët nga Kina nga 5 janari, pas kritikave...

“S’ka më dhoma hoteli për azilkërkuesit”, Rishi Sunak prezanton 3 pikat thelbësore për ndalimin e emigrantëve të paligjshëm

Kryeministri i Britanisë, Rishi Sunak ka reaguar sërish mbrëmjen e sotme në lidhje me ndalimin e emigrantëve të paligjshëm që shkojnë me gomone në...

Lajmet e fundit