Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
81 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

rio 2016

Arti dhe karnavalet mbyllin Rion, teknologjia dhe humori hapin Tokion

Lojrat Olimpike të Rios përfunduan me një atmosferë karnavalesh të dielën në mbrëmje, me një ceremoni mbyllëse që i dedikohej artit brazilian në të...

“Boll me togfjalëshin ‘zhgënjyen sportistët’, kemi një shef qeverie që tallet publikisht dhe bën demagogji e humor”

Nga Klodiana Shala Për të gjithë ata që e morën me sportivitet sportin dhe sportitstët e Rio 2016. Tani që pushimet mbaruan...

“Grabitja me armë” në Rio, si e trilluan katër notarët amerikanë historinë e frikshme

Disa ditë më parë notari amerikan Ryan Lochte tha se ishte grabitur së bashku me tre shokët e tij të ekipit amerikan, nga persona...

Atleti në Rio 2016 mbush brekët në mes të garës…por vazhdon më tej (Foto)

Gjatë Lojërave Olimpike të Rio 2016, kemi parë momente nga më të ndryshmet, përfshirje në skandale doppingu, thyerje të këmbës, propozime për martesë e...

Presidenti i Komitetit Olimpik Europian arrestohet në Brazil, shkak biletat e “Rio 2016”

Policia braziliane ka arrestuar të mërkurën presidentin e Komitetit Olimpik Evropian (EOC) Patrick Hickey, nën akuzën e shitjes ilegale të biletave për Lojërat Olimpike...

Pas Kelmendit, një tjetër shqiptare e Kosovës siguron medalje olimpike

Kosovare Asllani është sportistja e dytë kosovare që e siguron medaljen olimpike. Futbollistja kosovare që përfaqëson Suedinë është kualifikuar në finale të...

Katër notarë olimpik grabiten me armë në Rio

Notari amerikan Ryan Lochte së bashku me tre notarë të tjerë, janë grabitur me armë mbrëmjen e djeshme në Rio de Janeiro. ...

Majlinda Kelmendi mbërrin në Kosovë: Medaljen e artë ia dedikoj Republikës dhe popullit tim

Xhudistja e medaljes së artë, Majlinda Kelmendi, ka mbërritur ditën e sotme në Kosovë ku është pritur nga qytetarë të shumtë dhe krerë të...

Merret peng me pistoletë në kokë notari amerikan në Rio

Notari veteran amerikan Ryan Lochte është mbajtur peng me armë zjarri, sipas raportimeve nga mediat ndërkombëtare. Lochte ndodhet në Rio së bashku...

Hedhja më e keqe nga trampolina, nuk është surprizë që mori 0.00 pikë (Video)

Atletja 28 vjeçare ruse nuk ka arritur të marë ndonjë pikë pas hedhjes nga trampolina në Lojërat Olimpike të Rios. ...

Lajmet e fundit