Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

rinumerimi

Hidhet SHORTI në KQZ, hapen 10% e kutive të votimeve në gjithë Shqipërinë, rinumërimi fillon të premten (BASHKITË DHE ZONAT)

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur sot shortin për hapjen e kutive të votimit në të gjithë Shqipërinë, shkruan newsbomb.al. 10% e kutive do...

Përfundon numërimi i votave të diasporës/ Vetëvendosja merr edhe një mandat, NISMA pretendon se ka kaluar pragun zgjedhor

Në Qendrën e Numërimit dhe Regjistrimit janë numëruar 1806 votat e fundit që kanë ardhur nga diaspora. Ka përfunduar  kështu rinumërimi i të gjithë...

Pse kanë ngecur zgjedhjet e ‘suksesshme’ në Kosovë, partitë politike ‘luftë’ për votat e diasporës

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, të cilat u mbajtën në 6 tetor, u konsideruan një sukses dhe shembull në mbarëvajtjen e tyre. ...

Përfundon rimunërimi i kutive të Lezhës, ja sa vota ka marrë Ndocaj kundrejt Ndreut

Ka përfunduar rinumërimi i votave për 11 kuti të Lezhës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Nga ky rezultati i ri mësohet se...

Lajmet e fundit