Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

rindertimi

“Bashkia Vorë po abuzon me procesin e rindërtimit”, Vojo Bregu: LSI garanton qytetarët e prekur nga tërmeti, se pas 25 prillit e drejta do...

Koordinatori politik i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Vorë, Vojo Bregu sot ka denoncuar abuzimet që bëhen me procesin e rindërtimit. Ai u shpreh se Bashkia...

Rama bën bilancin e rindërtimit në Kurbin dhe flet si politikan: Ju mendoni se politika është një e keqe e madhe dhe politikanët janë...

Kryeministri Edi Rama ka bërë bilancin e rindërtimeve në Kurbin, 1 vit pas tërmetit shkatërrimtar, duke u shorehur se ndihet krenar që po ndryshon...

Mazniku: Rindërtimi sipas afateve, lagjet e reja me të gjithë infrastrukturën e nevojshme

Nënkryetari i Bashkisë Arbjan Mazniku thekson se aktualisht në Tiranë janë më shumë se 500 banesa në proces rindërtimi, ndërsa 55 familje po jetojnë...

Procesi i rindërtimit pas tërmetit, Bardhi bën bilancin: Shumë premtime, pak punë (VIDEO)

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social "Facebook" për bilancin 1-vjeçar të rindërtimit...

Rindërtimi në Lezhë, Pjerin Ndreu: Janë shtuar personat që vijnë tani, thonë që ‘nuk e dija se ju jepni lekë se do vija që...

Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu është shprehur se procesi i rindërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti në Lezhë vazhdon normalisht dhe se ka...

Rama bën bilancin e rindërtimit në Durrës 1 vit pas tërmetit: Janë angazhuar 30 kompani dhe mbi 4200 punëtorë, çdo ditë e në vijim…...

1 vit pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ku 51 persona humbën jetën, mijëra të tjerë u lënduan dhe shumë familje mbetën pa shtëpi,...

Rindërtimi/ Ahmetaj: Donatorët po punojnë avash, jam bërë grindavec me ta, 260 banesa nuk ndërtohen dot, 900 shtëpi gati brenda këtij viti!

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj ka prezantuar buxhetin e vitit 2021 për rindërtimin, teksa bëri një pasqyrim të situatës aktuale dhe çfarë pritet të...

“Shkolla Sami Frashëri do të rilindë”, Rama thumbon PD-në: Hipokrizia është helmi më i rrezikshëm (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar edhe njëherë një video nga rindërtimi i gjimnazit "Sami Frashëri" në tiranë. Përmes një postimi në...

Basha del BLLOF, KADRIU e mashtroi ‘Live’! Zbulohet e vërteta: Ka përfituar bonusin e qirasë dhe do të bëhet me SHTËPI të RE (DOKUMENTET)

Kreu i Partisë  Demokratike Lulzim Basha ka rinisur turin e takimeve me qytetarët, ndërsa ditën e sotme ka shkuar në familjen Barruku në fshatin...

‘Nuk ka ditë të mos i mendoj familjet që janë në çadra, sidomos tani që…’, Rama për rindërtimin: Krizën ta transformojmë në mundësi

Kryeministri Edi Rama ka folur për rindërtimet që do të bëhen në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar....

Lajmet e fundit