Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

rindertim

Drejt përfundimit! Rama publikon videon; s’do ta besoni si duket lagjia e re në Laç pas rindërtimit

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me pamje nga shtëpitë dhe pallatet e rindërtuara në Laç, pas tërmetit tragjik të 26...

Shkolla, pallate e shtëpi individuale, s’do ta besoni si duket lagjia e re në Bubq pas rindërtimit të banesave

Lagja në Bubq është drejtë përfundimit për rindërtimin e banesave pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019. Bubqi ka marrë një pamje krejtësisht të...

Drejt fundit! Rama publikon pamje nga shtëpitë e rindërtuara në Bubq, ja si duken

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga shtëpitë e rindërtuara në Bubq, një ndër vendet që u godit nga...

Rindërtimi, Rama e nis ditën me pamje nga Vaqarri

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama e ka nisur me pamje nga shtëpitë e rindërtuar në Vaqarr pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të...

SHBA do të përqëndrohet tek përpjekjet për rindërtimin e Gazës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden vuri në dukje “diplomacinë e qetë dhe të palodhur” të administratës së tij që ndihmoi për vendosjen...

Basha paralajmëron rivlerësim të dëmeve të tërmetit: Rindërtimi do drejtohet nga ekspertët më të mirë që kemi

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bash aka paralajmëruar se me ardhjen e tij në pushtet do të bëhet rivlerësimi i dëmeve të tërmetit.Ai tha...

‘1000 familje do t’i kalojnë festat në banesa të reja’, Ahmetaj: Jemi unik në botë, pasi vetëm ne japim shtëpi falas

Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka folur rreth projekteve të rindërtimit që po zbatohen në zonat e prekura nga tërmeti i 26...

‘Pavarësisht hallit të madh…’, Rama jep lajmin e mirë: 100 milionë € nga BE për rindërtimin u alokuan në buxhet, premtimi u mbajt

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur lajm të mirë vendimin e BE për të alokuar në buxhetin e rishikuar të BE-së shumën prej 100...

Prezantohet plani për rindërtimin dhe zhvillimin e mëtejshëm të Vorës (VIDEO)

Në një mbledhje online mes Kryeministrit Rama, ministrit të rindërtimit Ahmetaj, ministres Elva Margariti dhe drejtuesit të Bashkisë së Vorës, Hekuran Brahimaj, është prezantuar...

Ahmetaj flet për rindërtimin: Brenda 1 muaji fillojnë ndërtimet në Laç, deri në 31 dhjetor 4000 familje hyjnë në banesat e reja

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka folur për banesat e reja që do të ndërtohen në qytetet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit....

Lajmet e fundit