Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

rindertim

Rama publikon foto nga Zall-Herr: Edhe pak punë na ndan nga përfundimi i 49 shtëpive

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga shtëpitë në Zall-Herr që po ndërtohen pas tërmetit tragjik të 2019. Rama ka ndarë foto nga lagja...

Rama publikon videon nga Laçi dhe jep lajmin: Sot familjet e prekura nga tërmeti do të nisin të kthehen në shtëpitë e reja

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video përmbledhëse nga Laçi, sesi ishte situata pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019...

“Një pjesë e bukur e mozaikut të rilindjes”, Rama publikon pamje nga kampusi i ri i Universitetit Bujqësor

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me mozaikun e rindërtimit. Rama ka postuar një video me pamje nga kampusi i ri i...

Dy vite nga tërmeti tragjik, kryebashkiakja e Durrësit bën bilancin: Janë ndërtuar 214 ndërtesa individuale dhe janë riparuar 405 pallate

Nesër 26 nëntor, bëhen 2 vite nga tërmeti tragjik që shkaktoi 51 viktima, disa të plagosur dhe qindra ndërtesa të shembura. Kryetarja e Bashkisë së...

“Ça i thoni bravo këtij”, Rama “kapet” me komentuesin për rindërtimin në Fushë-Krujë: Mos u mërzit nga gjërat…

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm publikoi pamje nga Fushë-Kruja nga shtëpitë e rindërtuara pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019. Kryeministri është kapur...

“Po i afrohet fundit”, Rama publikon pamje nga lagjia e rilindur e Fushë-Krujës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga lagja e Rilindur e Fushë-Krujës. Rama ka postuar një foto ku shihen pallatet...

“Puna kolosale flet vetë”, Rama e nis ditën me pamje nga kantieri i Thumanës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga kantieri në qytetin e Thumanës. Në foto shihen shtëpitë dhe pallatet e rindërtuar, pas tërmetit...

Deri në gusht qeveria ka realizuar 53% të programit vjetor të Rindërtimit

Në dy vitet e fundit nëpërmjet buxhetit të shtetit qeveria ka ofruar një paketë të konsiderueshme për rindërtimin e pasojave të tërmetit të 26...

Rindërtimi/ Kryebashkiaku Veliaj viziton familjen Dumi në Vaqarr: Do sigurohemi që secili të hyjë në një shtëpi të re më të mirë; Vijojmë ndërtimin...

Edhe gjatë stinës së verës puna e Bashkisë Tiranë nuk ndalet. Sot kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizitoi familjen Dumi me 6...

Drejt përfundimit! Rama publikon videon; s’do ta besoni si duket lagjia e re në Laç pas rindërtimit

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me pamje nga shtëpitë dhe pallatet e rindërtuara në Laç, pas tërmetit tragjik të 26...

Lajmet e fundit