Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

rinasi

Frrok Çupi: NATO do arrestojë Ilir Metën në 26 prill, SPAK ka 20 dosje të rënda për të…

Analisti Frrok Çupi foli për bllokimin e aeroportit të Rinasit para disa ditësh nga kontrollorët e trafikut ajror që vendosën të mos jepnin shërbimin...

Bllokimi i Rinasit, Veliaj: Ka mesazhe që tregojnë lidhjen e Metës me kontrollorët e trafikut ajror

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë përgjegjës drejtpërdrejt presidentin Ilir Meta për situatën e krijuar në aeroportin “Nënë Tereza”, ku kontrollorët e trafikut ajror vendosën...

Pas bllokimit të aeroportit, Ilir Meta mbledh në Presidencë kontrollorët e AlbControll

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka mbledhur sot në Presidencë disa kontrollorë të AlbControll, pas situatës së rënduar që u krijua sot në aeroportin...

Trafik stresues, radhë makinash në 15 km distancë në aksin Vorë-Rinas-Fushë

Aksi rrugor Vorë-Rinas-Fushë është bllokuar për minuta të tëra. Raportohet se shkak për shtimin e radhëve të automjeteve janë bërë ndërhyrjet...

‘Arrest me burg’ për 3 grabitësit e Rinasit, policia publikon FOTOT dhe jep shpërblim 10 mijë EURO: Na ndihmoni t’i kapim

Gjykata për Krimet e Rënda Tiranë, ka caktuar në mungesë masën e sigurisë "Arrest në Burg", për tre persona, të cilët janë shpallur në...

Deklarata GAFË e Lleshajt për djegien e parave, ja ‘mundësia e artë’ që u dha grabitësve

Perla ministrore! Shkruan Denis Dyrnjaja: Sa herë Ministri i Brendshëm flet, surprizon. P.sh së fundi z Lleshaj tha në një intervistë...

Identifikohen 2 nga 5 grabitësit e RINASIT, pritet arrestimi

Identifikohen dy nga pesë grabitësit e miliona eurove 10 ditë më parë në Rinas. Lajmin e ka dhënë gazetari Arsen Rusta...

Gjendja në aeroportin e Rinasit, TIA bën njoftimin e rëndësishëm

Edhe aeroporti "Nënë Tereza" në Rinas u prek nga situata e rënduar për shkak të rreshjeve të shumta dhe përmbytjeve duke pësuar shkëputje të...

Marrëveshja për fluturimet, qytetarët shqiptarë kalojnë pa kontroll në aeroportet tranzit

Është pranuar kërkesa e Shqipërisë për One Stop Security. Kjo do të thotë që qytetarët shqiptarë që nisen nga Rinasi të mos bëjnë më...

Rradhë kilometrike, bllokuar prej 30 minutash autostrada Tiranë – Durrës (Video)

Prej më shumë se 20 minuta autostrada Tiranë - Durrës vijon të jetë e bllokuar në njërin krah të saj. ...

Lajmet e fundit