Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

Rinas

Tentoi të kalonte 17 mijë paund të padeklaruara në Rinas, procedohet penalisht shqiptari

Shërbimet e e Policisë Kufitare në Rinas kanë sekuestrohen 17 420 paund të padeklaruara. Shuma e parave i përkiste shtetasit shqiptar me iniciale  D. H.,...

Sekuestrohen 21 550 paund në Rinas, telashe për 28 vjeçarin shqiptar që vinte nga Anglia

Një 28 vjeçar u procedua penalisht  këtë të martë në Rinas pasi iu gjetën 21 550 paund të padeklaruara. Mësohet se i riu me inicialet...

Kallëzohet penalisht shefi i komisariatit të Rinasit, ja për çfarë akuzohet

Shefi i Komisariatit të Policisë në Rinas është kallëzuar penalisht nga avokatët mbrojtës të shtetasit turk Ahmet Emre Olur, i cili u deportua drejt...

Gazetari turk mbërrin në Rinas dhe kërkon azil në Shqipëri, ndalohet nga policia: Më rrezikohet jeta (EMRI)

Një shtetas turk ditën e sotme ka ardhur në vendin tonë. Ahmet Olur, me profesion gazetar është ndaluar në Rinas dhe sapo ka mbërritur...

Problemet me sistemin TIMS, Aeroporti i Rinasit bën njoftimin e rëndësishëm për pasagjerët

Aeroporti Ndërkombetar i Tiranës ka njoftuar të gjithë pasagjerët se pavarësisht problemeve momentale me sistemin TIMS, operimet vazhdojne pa vonesa në aeroport. TIA iu ka...

Media njoftoi për Range Rover-in e djegur, Policia jep njoftim: Ngjarja në 22 gusht, ishte shkrumbuar dhe është i vështirë identifikimi

Një mjet i dyshuar paraprakisht si Range Rover, është gjetur i djegur pesë ditë më parë në fshatin Dritas, pranë Rinasit. Për shkak se...

Inagurohet terminali i ri i aeroportit të Rinasit! Rama: Iku koha kur polici të shihte ty e pastaj pasaportën, mbaj mend kur banda hyri….

Kryeministi Edi Rama ditën e sotme ka marrë pjesë në inagurimin e terminalit të ri të aeroportit të Rinasit. Gjatë fjalës së tij Ramau shpreh...

Fluks i madh turistësh nga ajri dhe toka, në Rinas vijnë 23 mijë udhëtarë në pak orë, shtohen sportelet dhe në Kakavijë

Fluks i madh me turistë, vizitorë e emigrantë  në hyrje, në pikat e kalimit kufitar në Rinas dhe Kakavije. Nëpërmjet aeroportit të Rinasit, gjatë...

Inxhinieri shpallet i pafajshëm për eurot e grabitura në Rinas, por ka humbur punën dhe miqtë: Fqinjët mendojnë se jam nga “ata të fortët”

Inxhinier Hasan Kanaçi, i arrestuar tre vite më parë për grabitjen e rreth 6 milionë eurove nga barku i avionit në Rinas, ka fituar...

Detaje të reja nga sekuestrimi i mijërave kartat angleze në Rinas, dyshohet se do përdoreshin nga grupet kriminale

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje më mijëra karta që u kapën nga policia në aeroportin e Rinasit dhe dyshohet se origjinën e...

Lajmet e fundit