Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

rikonstruksion

Pakti për Universitetin, RAMA vëzhgon punimet në konviktet e Korçës, propozon dhe një projekt të ri (VIDEO)

Kryeministri Rama inspektoi sot punimet në konviktet studentore të Korçës. Kreu i qeverisë shoqërohej nga kryebashkiaku i këtij qyteti Sotiraq Filo...

Ndryshime në Qytet Studenti, RAMA dhe VELIAJ inspektojnë punimet në konvikte (DETAJE)

Kryeminsitri Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj inspektuan punimet në konviktet e Qytetit Studenti. Deri tani janë rikonstruktuar plotësisht 11 godina dhe...

30 vjet e paprekur, kryebashkiaku Veliaj zbulon projektin në kryeqytet: Vijon puna në kantier (FOTO)

Një tjetër bllok banimi në kryeqytet do të ketë një infrastrukturë rrugore tërësisht të rehabilituar. Bëhet fjalë për bllokun në Njësinë numër 11, i...

Rikonstruksioni i shkollës ‘Gustav Majer’, bashkia e Tiranës sqarim për prindërit

Në vijim të punës për përmirësimin e kushteve të mësimit për nxënësit e të gjitha institucioneve arsimore, Bashkia e Tiranës do të nisë së...

Rikonstruktohet Ambasada shqiptare në Athinë, marrin shërbim 100 persona në ditë (VIDEO)

Një nga konsullatat ku marrin shërbim numri më i madh i shqiptarëve në Athinë është rikonstruktuar tërësisht. Përveç shërbimeve konsullore online,...

Gjobiten 2 familje në Tiranë, ky është SHKAKU (Kujdes! Mund ta pësoni)

Të bësh rikonstruksion shtëpie është e vështirë. Por më e vështirë është kur inertet e rikonstruksionit të shtëpisë, i mbledh së bashku dhe i...

Publikohet projekti, si do të transformohet “Hotel Dajti”, i pari luksoz në Shqipëri (FOTOT)

Banka e Shqipërisë njoftoi sot se ka mbyllur prokurimin për rikonstruksionin e Hotel Dajtit, tashmë në pronësi të këtij institucioni,  për ta kthyer atë...

Bashkia Tiranë surprizon 1300 nxënës të shkollës “Vasil Shanto”

Krahas rikonstruksionit të mjediseve mësimore në shkollat e kryeqytetit, Bashkia e Tiranës po i kushton një vëmendje të veçantë edhe shtimit të hapësirave sportive,...

Kështu do duket Vlora pas ndërhyrjes, Edi Rama: Do ndjekim shembullin e Korçës

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një tjetër projekt të “Rilindjes “Urbane” që kësaj here përfshin qytetin e Vlorës. Rama ka prezantuar projektin e rikonstruksionit...

Përfundon rikonstruksioni i plotë i zones së “Brrylit”, Veliaj: Ndërhyjmë në 50 lagje

Blloku i banimit në afërsi të zones së Brrylit në Njësinë Administrastive Nr.3 ka marrë një pamje krejt të re. Bashkia e Tiranës ka...

Lajmet e fundit