Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Richard Grenell

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, Richard Grenell mesazh të qartë për Shqiptarët, i bën thirrje të votojnë për Trump (VIDEO)

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i është drejtuar me një video-mesazh të gjithë shqiptarëve me të drejtë vote...

Vuçiç ‘në presion’ për të firmosur njohjen e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë, reagon menjëherë Grenell

Nesër do të mbahet në Shtëpinë e Bardhë takimi mes presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Axhenda...

Takimi në SHBA, Grenell: Do ta cojmë agjendën ekonomike përpara, ta lëmë anash politikën

I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell është shprehur se Kosova dhe Serbia meritojnë normalizimin të ekonomisë si shanc...

Kryeministri i ri i Kosovës Avdullah Hoti, reagon Grenell: Mezi pres partneritetin me të

I dërguari i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell ka uruar qeverinë e re me në krye Avdullah Hotin. ...

Grenell jep dorëheqjen nga Departamenti Amerikan i Shtetit, Presidenti Trump i jep dhuratën e lamtumirës

I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka dhënë dorëheqjen nga posti që kishte në Departamentin Amerikan të Shtetit. Lajmin...

The Guardian: Albin Kurti akuzon të dërguarin e Trump për nxitje dhe ndërhyrje në votimin për rrëzimin e qeverisë

Albin Kurti pretendon se Richard Grenell është i përfshirë në nxitjen e votimeve që rrëzuan qeverinë. Kryeministri i përkohshëm i Kosovës,...

I dërguari i Trump për dialogun Kosovë-Serbi: Taksa 100% po pengon investimet, duhet të hiqet

Ambasadori i SHBA-së në Berlin, Richard Grenell, i cili është edhe i Dërguar Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, në një postim në...

I dërguari i Trump-it për dialogun Kosovë-Serbi: Të hiqet taksa 100% pa reciprocitet

I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, është kundër masave të reciprocitetit, që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka...

I Dërguari Special i Donald Trump: Heqja e taksës 100%, vendim i drejtë i Albin Kurtit

Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të djeshëm të kreut të opozitës, Kadri Veseli. ...

I dërguari i Trump mesazh nga Prishtina: Kosova të heqë tarifat, kurse Serbia të ndalë fushatën kundër njohjeve

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të...

Lajmet e fundit