Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Richard Branson

Miliarderi britanik viziton Kievin, shikon nga afër aeroportin e dëmtuar

Miliarderi britanik Richard Branson ka vizituar dhe ka parë nga afër krimet e luftës në Ukrainë. Themeluesi i Virgin Galactic, ka vizituar Aeroportin Antonov afër...

Miliarderi Richard Branson lëshohet me sukses në hapësirë, në fluturimin e parë komercial me Virgin Galactic (Video)

Përfundon me sukses udhëtimi i parë komercial drejt hapësirës përmes anijes së kompanisë Virgin Galactic. Pjesë e këtij fluturimi historik ka qenë vetë biznesmeni britanik...

LIVE: Miliarderi britanik fluturon sot drejt hapësirës me kompaninë e tij private Virgin Galactic

Biznesmeni i njohur britanik Richard Branson pritet të përmbushë sot një nga ambiciet më të mëdha të tij, duke fluturuar në kufi të hapësirës. Ai...

Dikush ka vendosur ta dërgojë Stephen Hawking për një fluturim në hapësirë

Profesori Stephen Hawking do shkojë në hapësirë. Kozmologu dhe fizikanti i famshëm do të lë Tokën në bordin e një anije...

Lajmet e fundit