Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

riatdhesim

Riatdhesohen 25 shqiptarë nga Franca, policia bën thirrje: Mos kërkoni azil, nuk e përfitoni dot

Ditën e sotme janë riatdhesuar 25 shtetas shqiptarë të cilët kishin kërkuar azil në vendet e BE-së. Sipas njoftimit të policisë,...

Kërkuan azil në Francë dhe Angli/ Riatdhesohen 112 shqiptarë, nën hetim 2 persona që braktisën të miturit

Policia ka njoftuar për riatdhesimin e 112 shtetasve shqiptarë nga Franca dhe nga Anglia. Gjithashtu, janë evidentuar 2 raste që braktisin...

Publikohen datat e fluturimit për riatdhesimin e shqiptarëve që ndodhen në SHBA, ja ku mund të prenotoni

Ambasadorja shqiptare në SHBa Floreta Luli-Faber ka njoftuar se riatdhesimi i shqiptarëve që ndodhen në SHBA do të bëhet me itinerarin Nju Jork-Romë-tiranë. ...

Mbërrin në Rinas avioni nga Bari me shqiptarët e bllokuar nga COVID-19, do të karantinohen në Durrës

Ka mbërritur në aeroportin e Rinasit edhe avioni i nisur nga Bari me 98 shqiptarët e bllokuar në Itali për shkak të situatës së...

Rinisin sot fluturimet e riatdhesimit nga Stambolli dhe Roma, çfarë duhet të dini për çmimet e karantinimit

Do të rinisin ditën e sotme fluturimet për riatdhesimin e shqiptarëve të ngelur në shtete të tjera. Procesi i riatdhesimit do...

Kthehen në Shqipëri edhe 33 shqiptarë që qëndruan më shumë se 1 ditë në Kakavijë, 34 të tjerët qëndrojnë në Greqi

Janë lejuar të kthehen në Shqipëri edhe 33 qytetarët shqiptarë të bllokuar për më shumë se 1 ditë në Kakavijë. ...

Kërkesa të shumta për riatdhesim edhe në Kosovë, Qendra e Studentëve nuk ka më vende

Kosova po përballet me një fluks të madh kërkesash për riatdhesim, pasi mbi 1000 shtetas kosovarë po kërkojnë të rikthehen në atdhe. ...

’15 mijë kërkesa për riatdhesim’, Agron Tare: Ka shqiptarë që kërkojnë të vijnë nga Eritrea apo Timori Lindor, sot vjen një avion nga Gjermania

Zëvendës Ministri i Jashtëm Agron Tare ka folur për procesin e riatdhesimit të shqiptarëve të izoluar në vendet e tjera, për shkak të situatës...

Operacioni për riatdhesimin e shqiptarëve, Balluku publikon foton: Gati skuadra fluturuese e shpëtimit Air Albania

Kryeministri Edi Rama konfirmoi se nga dita e hënë do të fillonte puna për riatdhesimin e shqiptarëve që kanë ngelur të izoluar në vendet...

Larg vendlindjes dhe pjesë e ISIS-it, gati riatdhesimi i 3 shqiptarëve

Pritet që të riatdhesohen së shpejti 3 luftëtarë të ISIS-it (dy shqiptarë dhe një nga Kosova) nga Turqia në ditët në vazhdim. ...

Lajmet e fundit