Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

rezoluta

Këshilli Sigurimit miraton rezolutën kundër kolonizimit izraelit të Palestinës, SHBA-ja abstenon

Rezoluta që parasheh ndalimin “e menjëhershëm dhe të tërësishëm” të të gjitha aktiviteteve të ndërtimit të vendbanimeve ilegale në territoret palestineze nën okupimin izraelit,...

Gjermania miraton rezolutën që njeh genocidin turk ndaj armenëve, Ankaraja thërret ambasadorin nga Berlini

Deputetët gjermanë votuan me një shumicë të theksuar rezolutën që pranon ushtrimin e gjenocidit kundër armenëve në periudhën otomane. Kjo projektrezolutë ngjalli...

Berisha: Dështim i hidhur i Kosovës në Strasburg, i ndihmuar nga qëndrimi antishqiptar i Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur një dështim të hidhur dhe të pamerituar miratimin e rezolutës për Kosovën nga Këshilli Europian. Berisha bën përgjegjës...

Greqia njeh shtetin e Palestinës

Greqia është bërë shteti i fundit në Europë që e njeh shtetin e Palestinës, pas votimit të rezolutës në Parlament ditën e sotme. ...

Lajmet e fundit