Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

rezoluta

REBELËT/ JA 7 deputetët që votuan KUNDËR rezolutës për ILIR METËN (EMRAT)

Lefter Maliqi, Elda Hoti, Klajdi Qama, Artur Roshi, Fatjona Dhimitri, Vasil Sterjvski dhe Besnik Troplini. Këta janë 7 emrat që votuan...

Rezoluta e PS për Metën, Tritan Shehu: Dokument nul, si paralajmërimet kineze

Vjen reagimi i parë nga Partia Demokratike për rezolutën e Partisë Socialiste lidhur me çështjen e Presidentit Ilir Mreta të enjten në Kuvend. ...

HISTORIKE/ Kosova miraton Rezolutën që dënon krimet serbe gjatë luftës dhe i quan për herë të parë ‘GJENOCID’

Kuvendi i Kosovës ka miratuar pasditen e sotme Rezolutën që dënon krimet serbe gjatë luftës së Kosovës, ndërsa për herë të parë i quan...

Rama i akuzon për bllokim të integrimit, PD zbulon ç’fsheh rezoluta e hartuar vetëm nga PS

Partia Demokratike ka deklaruar sot se Rezoluta e qeverisë shqiptare për Rekomandimin e Komisionit Europian nuk ishte një tekst konsensual i shqyrtuar dhe votuar...

Opozita refuzoi ta votojë, Balla publikon rezolutën e KE për Shqipërinë (E PLOTË)

U shoqërua me tension edhe ditëne sotme seanca e radhës plenare në Kuvend. Kreu i PD Lulzim Basha bllokoi foltoren dhe më pas opozita...

Rama e thotë në foltore: PD bëri sot atë që s’e ka bërë kurrë

Kreu i qeverisë Edi Rama nga foltorja e Kuvendit komentoi situatën e krijuar nga PD ditën e sotme. Pasi bllokuan foltoren për disa minuta...

Izraeli përplas Britaninë me SHBA, Theresa May kritikon John Kerryn: Mos sulmoni strukturën e një qeverie demokratike

Britania e Madhe ka reaguar ndaj deklaratave të Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry në lidhje me qeverinë e Izraelit. Në...

Rezoluta e OKB jep rezultatet e para, Netanjahu kërkon ndalimin ndërtimeve në Jerusalemin Lindor

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu kërkoi shtyrjen e shqyrtimit të lejeve të ndërtimit në lagjet e kolonizimit në Jerusalemin Lindor, për të shmangur më shumë...

Netanjahu kërcënon Zelandën e Re: Veprimi juaj, deklaratë lufte kundër Izraelit

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu e ka konsideruar angazhimin e Zelandës së Re për kalimin e rezolutës në OKB që kërkonte ndalimin e ndërtimeve...

Lajmet e fundit