Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

rezoluta

Asambleja e OKB-së miraton rezolutën për Ukrainën, 5 shtete votojnë kundër

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së ka miratuar në mbledhjen e sotme një rezolutë që kërkon aksesin për ndihma dhe mbrojtje të civilëve në Ukrainë,...

Opozita kërkoi debat për rezolutën kundër Rusisë, Kuvendi shtyn seancën dhe zbulon arsyen

Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar se seanca plenare e parashikuar për sot nuk do të zhvillohet. Referuar njoftimit zyrtar të shpërndarë për mediat, bëhet...

Këto janë shtetet që i dolën në krah Rusisë, votuan KUNDËR rezolutës që njeh pushtimin rus në Ukrainë, befason Serbia

Në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara është votuar ditën e sotme pro rezolutës që dënon pushtimin rus të Ukrainës dhe i bën...

OKB voton PRO REZOLUTËS që dënon pushtimin rus të Ukrainës, bën thirrje për tërheqjen e trupave ruse

Kombet e Bashkuara kanë votuar pro rezolutës që dënon pushtimin rus të Ukrainës dhe bëri thirrje për tërheqjen e menjëhershme të forcave të saj....

“Lufta nuk është kurrë një opsion, sjell vdekje dhe shkatërrim”, Lulzim Basha thirrje për të votuar Rezolutën e Shqipërisë dhe SHBA

Kreu i PD Lulzim Basha bën thirrje për votimin e Rezolutës së propozuar nga Shqipëria dhe Amerika në Këshillin e Sigurimit të OKB. Ajo...

Miratohet rezoluta e propozuar në OKB nga Shqipëria dhe SHBA, ministrja Xhaçka: Rusia u izolua, bota nuk do të heshtë

Rezoluta e propozuar nga Shqipëria dhe SHBA është miratuar mbrëmjen e sotme në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, e cila bën thirrje për t'i...

Kujtim Gjuzi nxjerr zbuluar deputetin e PD-së: Kishte hartuar rezolutën e “zezë” për myslimanizmin në Shqipëri, që të mos futemi në Europë

Krei i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi ka treguar sot në emisionin “Pasdite në ABC”, një moment nga konferenca në Vjenë ku është diskutuar për...

Zbulohet draft-rezoluta e Parlamentit Europian për Shqipërinë: Keqardhje për rolin e Macron dhe disa liderave të tjerë (Dokumenti)

Zbulohet draf-trezoluta e Parlamentit Europian e përgatitur nga të majtët pas vendimit të Këshillit Europian për mos hapjen e negociatave për anëtarësim me Shqipërinë...

Këshilli bllokoi negociatat, Parlamenti Europian bën lëvizjen e papritur: Rezolutë për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut (DETAJE)

Parlamenti Europian ka deklaruar se do të bëhet një rezolutë në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. ...

Meta reagon pas rezolutës: Do thërras sa më parë palët në tryezë! Nuk ndaloj askënd të çmendet (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta ka reaguar një ditë pas miratimit në Kuvend të rezolutës kundër dekretit të tij. Në një prononcim për...

Lajmet e fundit