Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

rezoluta

Irani përjashtohet nga paneli për të drejtat e grave në OKB

Irani është pëjashtuar nga paneli për të drejtat e grave në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, pasi rezoluta e prezantuar nga SHBA mori votat...

Disa orë para protestës, Edi Rama shpërndan DOKUMENTET e takimit të Sali Berishës me të besuarin e Vladimir Putinit

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në llogarinë e tij në Tëitter dokumentete dhe fotot që më herët i ka bërë publike sot Taulant Balla....

Shqipëria miratoi dje Rezolutën e propozuar nga PS, Këshilli i Evropës mund të hartojë raport të ri për pretendimet e Dick Marty

Asambleja e Këshillit të Evropës mund të vendosë që të përgatisë dhe të debatojë raporte – përfshirë raporte vijuese – për çfarëdo teme që...

Edi Rama sulmon Berishën: Nuk votoi dje për rezolutën kundër Dick Marty! I damkosur non-grata jo vetëm nga SHBA

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sot përmes një shënimi në Twitter ish-kryeministrin Sali Berisha. Ai thotë se kryetari i PD nuk ka votuar rezolutën...

13 orë maratonë diskutimesh, Kuvendi miraton me shumicë votash Rezolutën për trafikimin e organeve gjatë luftës së Kosovës

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në një seancë maratonë, me 125 vota PRO dhe me asnjë kundër e abstenim, Rezolutën "Mbi pabazueshmërinë e pretendimeve...

Parlamenti Evropian miratoi rezolutën për njohje reciproke, reagon Vuçiç: As që na shkon mendja

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka thënë se as nuk do ta shqyrtojë kërkesën e Parlamentit Evropian, e cila kërkon që marrëveshja mes Kosovës dhe...

Parlamenti Evropian miraton rezolutën që bën thirrje për njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Parlamenti Evropian ka miratuar rezolutën ku thuhet se marrëveshja përfundimtare midis Kosovës dhe Serbisë duhet të “bazohet në njohjen të ndërsjellë”. Kjo është hera...

OKB miraton rezolutën, do të hapë hetim për vrasjet e ushtrisë ruse në Ukrainë

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka miratuar rezolutën që i hap rrugë fillimit të një hetimi për vrasjet e ushtrisë ruse në Ukrainë. Rezoluta është...

Nuk ka bojkot, Këshilli Kombëtar i PD miraton rezolutën, Bylykbashi: Mandatohet Komisioni i Rithemelimit për të mbajtur qëndrim për çështjen e Presidentit të ri

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka miratuar projekt-rezolutën për zgjedhjen e Presidentit të ri. Deputeti Oerd Bylykbashi njoftoi se Komisioni i Rithemelimit është mandatuar të...

Diplomati rus u bën thirrje anëtarëve të OKB-së që ta refuzojnë rezolutën që pezullon Rusinë nga Këshilli i të Drjetave të Njeriut

Zëvendës ambasadori rus në Kombet e Bashkuara, Genadi Kuzmin u bëri thirrje të gjitha vendeve anëtare të Kombeve të Bashkuara që të refuzojnë rezolutën...

Lajmet e fundit