Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022

TAG

rezoluta per srebrenicen

Rezoluta për Srebrenicën, Rama i përgjigjet Berishës me video: Për ata që akoma budallallepsen nga shejtanbudallallëqet e Katranit me Bojë të Shqipërisë

Votimi kundër rezolutës për njohjen e gjenocidit serb në Srebrenicë nga ana e mazhorancës, ka shkaktuar një debat të madh në rrjet. Ish-kryeministri Sali...

Meta zhgënjehet nga mazhoranca për rezolutën e Srebrenicës: Deputetët nuk përfaqësojnë vullnetin e qytetarëve

Presidenti Ilir Meta shprehet se është shumë i zhgënjyer nga votimi i mazhorancës në Parlament, e cila nuk votoi pro rezolutës për njohjen e...

Rama reagon për rrëzimin e rezolutës për Srebrenicën: Lojë e ulët! Ata që hidhen përpjetë, si fillim të pyesin ç’ne dhe pse sot?

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me rrëzimin e rezolutës për Srebrenicën nga Parlamenti ditën e sotme. Ai thotë se ajo ishte një lojë...

Rrëzimi i rezolutës për Srebrenicën, Balla i “mbyll derën” përfundimisht Berishës: Asnjë propozim që vjen nga ai, nuk miratohet në Kuvendin e Shqipërisë

Kuvendi ka rrëzuar gjatë seancës së sotme plenare rezolutën për të dënuar genocidin serb në Srebrenicë, i iniciuar nga Tritan Shehu dhe i firmosur...

Lajmet e fundit