Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

rezistence

Dita e 10-të e luftës, kryebashkiaku i Kherson: S’kemi më armë për të rezistuar

Kryetari i bashkisë së Khersonit, Ihor Kolykhaiev në një intervistë tha se nuk kanë më armë për t’i rezistuar forcave ruse. Ai tha se nuk...

Të shtëna armë dhe shpërthime, Ukraina bën thirrje për rezistencë, forcat ruse hyjnë në Kiev

Shpërthime dhe të shtëna armësh janë dëgjuar në një lagje veriore të Kievit dhe në qytetin e vogël të Podyl, që njihet si qendra...

Teatri Kombëtar/ Thirrje për rezistencë sot pasdite: Lufta sapo ka filluar

Bashkohu sot në ora 19.00 para Teatrit”, bën thirrje profesor Goci.

Lajmet e fundit