Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

rezart taci

I mbante në llogarinë e mikut të tij, 18 milionë eurot e sekuestruara të Rezart Taçit, me prejardhje nga mafia italiane

18 milionë euro të sekuestruara në llogaritë e biznesmenit biznesmenit italian Farancesko Zumano, janë sekuestruar edhe nga prokuroria e Palermos. Dyshohet se prejardha e...

Skandali me “gjobaxhinjtë” te Top Channel, motra e Rezart Taçit pyet gazetarin: A i vure gjobë tim vëllai?! Bëre dy emisione me shpifje e...

Anika Taçi, motra e biznesmenit të naftës Rezart Taçi, shkruan për skandalin që ka përfshirë ditët e fundit televizionin kombëtar Top Channel. Televizioni akuzonte...

Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e kunatit dhe shoferit të Rezart Taçit, Balla dhe Lilo mbeten në burg

Artur Balla dhe Bledar Lilo do të qëndrojnë në burg. Kunati dhe shoferi i biznesmenit në kërkim Rezart Taçi, kishin bërë rekurs në Gjykatën...

I akuzuar për pastrim parash me Rezart Taçin, lihet në burg kontabilisti Fabio Petruzzella

Kontabilisti Fabio Petruzzella është lënë në burg pasi akuzohet për pastrim të parave në Shqipëri, ku është i përfshirë dhe ish-bosi shqiptar i “ARMOS”...

Të akuzuar për pastrim parash me Rezart Taçin, Gjykata e Posaçme lë në burg truprojën dhe kunatin e ish-bosit të ARMOS

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) lë në burg Bledar Lilon dhe Artur Ballën, truproja dhe kunati i...

Dy italianët e lidhur me Rezart Taçin dëshmojnë në Prokurori, biznesmeni Zummo hesht, ekonomisti Petruzzella thotë se janë “fjalë”

Biznesmeni dhe ndërtuesi italian Francesco Zummo, ka dëshmuar në Prokurorinë e Palermos për operacionin e pastrimit të parave në Shqipëri, ku është i përfshirë...

Skenari rezervë i Rezart Taçit, merret në pyetje Presidenti i Malit të Zi, paratë e Cosa Nostras do pastroheshin në bankën e tij

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviç, do të merret në peytje nga prokuroria e vendit të tij. Ky vendim vjen pas operacionit të...

Vrasja e Artan Santos, flet Rezart Taçi: Kam dëshmuar në prokurori, unë isha i informuar mbi veprimtarinë e tij

Biznesmeni Rezart Taçi ka folur edhe për vrasjen e Artan Santos, ku ka rrëfyer se ka qenë një nga personat që ka dëshmuar në...

Rrëfimi i Rezart Taçit/ Nga TRITOLI në depozitat e naftës te MILIONI i parë, si arriti të blinte kompaninë ARMO duke u hequr si...

Rezart Taçi, një nga biznesmenët më të fuqishëm në Shqipëri për disa vite, ka rrëfyer rrugën e tij drejt biznesit, nga një kamarier në...

I shpallur në kërkim nga SPAK, zbulohet vendndodhja e biznesmenit Rezart Taçi

Biznesmeni Rezart Taçi është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Prokuroria e Posaçme (SPAK), pasi akuzohet për pastrim parash. E ndërsa autoritetet janë në kërkim të...

Lajmet e fundit