Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

rexhep tayip erdogan

Erdogan shumë shpejt takim me Putinin

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin pritet të zhvillojnë një takim gjatë këtë muaji. Mësohet...

Tirana pushtohet nga protestat, Rama ‘arratiset’ drejt…

Ndërkohë që në Tiranë vazhdojnë protestat e studentëve si dhe të banorëve të Unazës së Re, duket se kryeministri Edi Rama është 'arratisur' drejt...

Turqia vendos sistemin e ri qeverisës, Erdogan shpallet President për herë të parë

Pas fitores së referendumit vitin e kaluar për të zëvendësuar Demokracinë Parlamentare të Turqisë me një presidencë, Erdogan e ndoqi atë me një fitore...

Mbyllen zgjedhjet në Turqi, dalin rezultatet e para

Në orën 17:00 me orën lokale në Turqi janë mbyllur përfundimisht votimet e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare, ndërkohë që janë publikuar edhe rezultatet e...

TERROR ditën e votimeve në Turqi, vritet kryetari i partisë opozitare dhe dy MILITANTËT

Pak minuta para se votimi për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të mbyllet, një ngjarje e rëndë është shënuar në provincën e Karaçoban të Turqisë....

“Rrugë me katër korsi për në HËNË”, dhëndri i Erdogan nuk njeh kufinj

Zgjedhjet e parakohshme në Turqi po afrohen, ndërkohë që një deklaratë e bashkëshortit të vajzës së presidentit Rexhep Tayip Erdogan, Berat Albayrak ka dhënë...

Erdogan qeveris me “GRUSHT TË HEKURT”, burg përjetë për 104 persona

Inati i Erdogan për grushtin e shtetit të ndodhur në korrik të 2016 duket se nuk ka ndërmend të kalojë, ndërkohë që një vendim...

Lajmet e fundit